Pardon kirjoitti:Aika vaikea näytös se on, jos pitää oikeudessa repiä itseltään tukkaa päästä. AA:n päätä ei kuitenkaan huomattu sairaalassa tutkia, joten kukaan ei voi varmasti tietää, onko tukko siltä yöltä vai ei.
Ja muista, että ko. tukossa oli hiuksia, joiden pituudet vaihtelivat kolmesta sentistä yli 60 senttiin, ja jostain kumman syystä vain ne kaikkein pisimmät, vaalennetut hiukset otettiin tarkasteluun

Kenenköhän ne olisivat voineet olla?? =)) Huppiksen?=)
Kyseessä oli "aikamoinen tukko, jossa oli takku", ja näistä jokunen (mitä niitä nyt oli kymmenkunta) oli irronnut "lievää väkivaltaa käyttäen", eli juurineen

Eli siis hiusharjasta irti nyhdetty tukko, jossa suurella todennäköisyydellä oli myös muiden perheenjäsenten hiuksia.
Kun joku repii toiselta tukon hiuksia päästä, niin tulee käytettyä vähän kovempaakin väkivaltaa kuin lievää, ja hiustupissa löytyy verijäämiä. Eikä hius katkea kolmen sentin kohdalta.