http://www.aamulehti.fi/Ulkomaat/119487 ... lossa.htmlNuoren äidin ruumis löytyi betonista – Saattoi olla hautaamisen aikaan vielä elossa
Nuori äiti joutui surmatuksi kamalalla tavalla Saksassa. Poliisi löysi tiistaina naisen ruumiin, joka oli upotettu betoniin ja haudattu puutarhaan.
Kuoppa oli yli metrin syvyinen. Ruumis löytyi, kun poliisi huomasi naisen katoamisen jälkeen, että puutarhassa oli kaivettu. Asiasta uutisoi verkkolehti The Local.
Naisen 47-vuotias isäpuoli ja 21-vuotias velipuoli on pidätetty murhasta epäiltynä. Isäpuolta epäillään naisen 2-vuotiaan lapsen isäksi. Miestä epäillään myös seksuaalisesta hyväksikäytöstä.
The Localin mukaan 23-vuotias nainen saattoi olla vielä elossa, kun hänet laitettiin betoniin. Naisen kuolinsyyksi on kerrottu tukehtuminen.
Alkuperäisuutinen englanniksi: http://www.thelocal.de/20140220/mother- ... en-germany