Tara kirjoitti:Kas, kun ei Auer, kun hän tämän propellihatun mukaan on juutalainen, surmannut miestään, koska oli juutalainen. Näille tyypeille kaikki paha on juutalaisista alkuperäisin. Tulette sen näkemään.
Kaveri kirjoittaa pelkkää sontaa. Soveltaa absurdin logiikkansa mukaan sieltä täältä haalimaansa silppua. Pelkkien nimien perusteella ei voi päätellä kenenkään juutalaisuutta. Juutalaisuuden mukaan juutalaisesta äidistä (siis joka ei ole kääntynyt kristinuskoon) syntyisin ovat juutalaisia. Isän juutalaisuus ei asiaan vaikuta. Juutalaisuutta ei voi päätellä myöskään geenejä luettelemalla. Sukututkimus tai oman geenikartan perusteella mahdollisten juutalaisten juuriensa hakeminen on oma lukunsa. Siihen en tässä mene. Juutalaisuus ei ole 'rotu', ei ole ollut koskaan mikään geneettisesti yhtenäinen populaatio. Juutalaisuuteen on vuosituhansien aikana voinut kääntyä vaikka kuka, vaikka hutu, tutsi tai hottentotti - helppoa se ei ole, vaan vaatii vaivannäköä, opiskelua ymv. Mutta kuitenkin, periaatteessa kuka tahansa voi edelleen kääntyä juutalaisuuteen ja myös pois siitä.
En ihmettelisi, jos tällaisten mielestä hait, siis kalat, jotka tappavat ihmisiä, olisivat juutalaisia eläimiä.
Onko kukaan kuullut patologisesta antisemitismista? Nyt se ainakin nähdään.
Luterilaisuuteen kääntynyt juutalainen ei ole enää juutalainen. Joka muuta väittää ei tiedä juutalaisuudesta mitään, ei edes alkeita.
Eipä noille mitään mahda. Ihan sama kuin puhuisi kaalinpäälle.
Ihan sama kuin puhuisi idiootille. Juutalaisen sivun mukaan Auerit ovat juutalaisia, piste. Ymmärsitkö vähä-älyinen jankkaaja ollenkaan lukemaasi? Siteeraan vaan juutalaissivustoa. Juutalaisten mukaan juutalaisiin siis lasketaan alunperin juutalaiset. Voisin kirjoittaa tästä aiheesta enemmänkin, mutten viitsi näille, jotka ovat vuositolkulla jauhaneet samoja lauseita asian muuttumatta siitä miksikään.
En ihmettelisi, jos tällaisten mielestä hait, siis kalat, jotka tappavat ihmisiä, olisivat juutalaisia eläimiä.
Itseasiassa ihminen jakaa osin genomansa esim. bakteerien ja rottien kanssa. Juutalaisia kutsutaan jenkeissä
rat face jews, koska näiden piirteet muistuttavat yleisesti ottaen rotannaamaa. Voi hyvinkin olla, että sefardijuutalaiset varsinkin omaavat enemmän rotangeenejä kuin muu populaatio, koska jopa heidän piirteensä muistuttavat rotannaamaa.
http://www.the-scientist.com/?articles. ... n-Genomes/
Vaikka ihmisen bakteerigeenien sanotaan olevan evoluution tulosta, on se täytta valetta, koska bakteerit tunkeutuvat ihmisen genomaan rokotteiden, gmo-tuotteiden, lääkkeiden yms. terrorin kautta. Tutkimusten mukaan ihmisella olisi jopa 145 bakteerin, viruksen, toukan, rotan, tai jonkin muun parasiitin geeniä. Piirteistään ja tavoistaan päätellen juutalaisilla on niitä enemmän kuin muilla, johtuen monestakin asiasta, mihin en nyt ota kantaa.