Suomen Arvopantti -liike ryöstettiin

Tähän osioon onnettomuudet ja muu rikoksiin liittyvä keskustelu.
MaAl
Hetty Wainthropp
Viestit: 454
Liittynyt: Pe Syys 18, 2015 12:34 pm

Re: Suomen Arvopantti -liike ryöstettiin

Viesti Kirjoittaja MaAl »

Expendo: nyt kun katsoin kuvaa läppäriltä, ei olekkaan kevari, olin väärässä kun lumia 800 kattelin pikku näytöltäni, katoin äkkuseltään et KTM125 piikkinen.
Kyllähän tuolla 690 kuutioisella pääsee jo mukavasti, itsellä 800 pyörä niin eipä tuo tehoissa taida paljoakaan jäädä, saattaa hevosvoimat olla sadan luokkaa (ihan veikkaus kun itsellä 118hv ja ei ole kone paljookaan isompi).
Jos pakoon on yrittänyt (oletus paeta myös pyörällä) niin toki kaupunkialueella pääsee jo mopollakin sallittua vauhtia 40km/h ja 50cc, mutta olis ollu helppo paeta Hämeenpuistosta suoraan Viinikkaan ja siitä liikenneympyrästä jatkaa matkaa oikealle, kohti moottoritietä, missä moottoripyörällä pääsee jo eri vauhteja kuin kevarilla, siksi tuo oma mietintäni aiemmin pyörästä, kun luulin pikkukuvassa olevaa pyörää kevariksi, on muuten kohtuu siro kuutioihin nähden.
Hyvin on kaveri karkuun luikkinut kun ei ole uutisoitu mitään, vai onko mennyt minulta ohi?
Kelju K. Kojootti
Sofia Karppi
Viestit: 424
Liittynyt: La Kesä 09, 2007 2:07 am

Re: Suomen Arvopantti -liike ryöstettiin

Viesti Kirjoittaja Kelju K. Kojootti »

Oho, mitä ihmettä. Kerrankin todella laadukas turvakamerakuva.

Ase näyttäisi tosiaan olevan joku 10 euron airsoft-rimpula, josta luisti on lentänyt mäelle.. :O
Vastaa Viestiin