Rikostilastot olivat synkkää luettavaa ennen vokkia, mutta nyt kun sijoitimme henkisen ja rahallisen pääomamme uuteen ainutlaatuiseen vokkiin, niin emme ole katuneet. Suosittelen vokkia jokaiseen Suomen kuntaan.Pika Juoksija kirjoitti: Miltä rikostilastot näyttivät ennen vastaanottokeskusta ja miltä nyt?
Kantasuomalaiset olivat rikostilastojen kärjessä suhteutettuna asukaslukuun.Pika Juoksija kirjoitti:Ketkä tekivät rikoksia ennen ja miten paljon?
Nykyisin ulkomaalaiset ovat edelleen hieman suomalaisia jäljessä, mutta uskoisimme, että tilanne on tasoittumassa.Pika Juoksija kirjoitti:Entäs nyt?
Positiivisesti jokaiselta kantilta nähtynä.Pika Juoksija kirjoitti:Miten vastaanottokeskus on vaikuttanut rikostilastoihin?
Kantisten rikokset eivät hyppää niin rajusti silmille, kuin aikaisemmin, ja rikosten kokonaismäärä on saatu pitkästä aikaa nousuun.