Saksa: Vanhemmat tappoivat pedofiiliksi luulemansa miehen

Ulkomailla tapahtuneet selvitetyt tai vielä selvittämättömät henkirikokset
Avatar
Valoviikate
Christopher Lorenzo
Viestit: 1520
Liittynyt: Pe Helmi 22, 2008 6:12 pm
Viesti:

Saksa: Vanhemmat tappoivat pedofiiliksi luulemansa miehen

Viesti Kirjoittaja Valoviikate »

Vanhemmat turvautuivat oman käden oikeuteen
Tappoivat pedofiiliksi luulemansa 29-vuotiaan miehen
Keskiviikko 10.2.2016 klo 16.09

Saksalaisvanhemmat uskoivat 29-vuotiaan miehen käyttäneen 12-vuotiasta tytärtään seksuaalisesti hyväkseen ja puukottivat tämän kuoliaaksi.

Nyt 12-vuotiaan tytön vanhemmat ovat syytettyinä murhasta. Uhri ei ollut pedofiili, vaan aikuista naisseuraa netistä itselleen etsinyt mies. Mies luuli tyttöä 22-vuotiaaksi tämän Facebook-profiilin perusteella.

Murhattu mies kärsi oppimisvaikeuksista ja oli ollut pari kertaa yhteydessä tyttöön. Ensimmäisessä Facebook-viestissä mies oli kysellyt tytöltä vain "mitä kuuluu" ja toisen kerran toivotellut "hyvää iltaa".

Mitään muuta kanssakäymistä ei ollut, mutta vanhemmat epäilivät miehen käyttäneen tyttöään hyväkseen ja päättivät ottaa oikeuden omiin käsiinsä. Avukseen he pyysivät mukaan naapurin rouvan, joka otti mieheen yhteyttä Facebookissa ja tarjosi seksiä.

Naapuri sopi miehen kanssa tapaamisen metsään, jossa tytön vanhemmat sitten puukottivat miehen kuoliaaksi. Pariskunta takavarikoi myös kännykän, josta he kuvittelivat löytyvän kuvia tyttärestään. Mitään ei kuitenkaan löytynyt. Myös naapurin rouva joutuu oikeudessa vastaamaan avunannosta murhaan.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201602 ... 5_ul.shtml

Että näin.

Otsikkoon lisätty maa
-NILS-
tötterö
Rico Tubbs
Viestit: 1207
Liittynyt: Pe Elo 30, 2013 9:11 am

Re: Vanhemmat tappoivat pedofiiliksi luulemansa miehen

Viesti Kirjoittaja tötterö »

Ei Jumalauta mitä apinointia!
Avatar
CharlesBronson
Jessica Fletcher
Viestit: 3345
Liittynyt: Su Touko 10, 2015 4:58 pm

Re: Vanhemmat tappoivat pedofiiliksi luulemansa miehen

Viesti Kirjoittaja CharlesBronson »

Linkkiä alkuperäiseen uutiseen?
Alma-media on vahingossa unohtanut mainita etnisyydet.
it's my car !
Avatar
Sajaki
Jack Bauer
Viestit: 986
Liittynyt: Pe Maalis 19, 2010 7:53 pm
Paikkakunta: Left-hand path

Re: Vanhemmat tappoivat pedofiiliksi luulemansa miehen

Viesti Kirjoittaja Sajaki »

Iltalehden artikkelissa ei tosiaan mainita minkäänlaisia lähteitä eikä Googlenkaan avulla löytynyt mitään, ei edes näillä asioilla yleensä revittelevistä tabloideista. Suhtaudun siis varauksella koko uutiseen, kunnes edes yksi lähde ilmaantuu.
"Karkea kysymys koko kriminaalipolitiikan historian ajan on ollut, onko rikoksiin syyllistynyt (tai muuten poikkeava) henkilö paha vai hullu."
Avatar
Valoviikate
Christopher Lorenzo
Viestit: 1520
Liittynyt: Pe Helmi 22, 2008 6:12 pm
Viesti:

Re: Vanhemmat tappoivat pedofiiliksi luulemansa miehen

Viesti Kirjoittaja Valoviikate »

Minäkään en etsinnöistä huolimatta löytänyt mitään lähteitä tähän, ennen kuin tajusin etsiä saksan kielisiltä sivuilta. Mutta... kielitaitoni ei riitä sen tulkitsemiseen muulla kuin google translatorilla. :lol: (tässä on vain osa tekstistä, tuumin, ettei ole tarpeellista laittaa kaikkea)
Vanhemmat uistin väitetty pedofiilit deathtrapmies kirjoittaanaisen Facebookiin . Hän luulee olevansa 22. Mutta hän on vain 12.tytön vanhemmat epäilevätpedofiili - ja kuoriutuvattappava suunnitelma .

Kuva

Syytti Karl - Heinz H. oikeussalista : Hän ajatteliuhri olipedofiili

Se tulee hyvin surullinen elämä valolle, jolle on ominaista koulunkäynnin epäonnistumisen, huumeet, työttömyys, turhautumista, ylitöistä. Äiti Nadine on hyvin vaalea ja istuu liikkumatta niiden huolellisesti kammattu pitkät hiukset takarivissä telakka, vaikka hänen asianajajansa tarjoaa tietoa elämäkerta. Hän kävi lukion, toimi huoltoasemalla, kunnes ne eivät enää ole selvästi mukana tullut pomo ja jäi työttömäksi. Hän oli alkanut aikaisin, tupakointi marihuana ja alkoholin nauttimisen.

Täysin rasittunut elämä

Kun hänen tyttärensä syntyi, niiden kulutus kasvoi, ja oli vielä enemmän kuin muutama vuosi myöhemmin hänen poikansa syntyi. Ne ovat "smoke weed melkein joka päivä" ja ottanut amfetamiinia, mukaan selvitys niiden puolustus. Tuolloin se Nadine H. oli valmis fyysisesti ja henkisesti. Aviomies Karl-Heinz, puutarha ja maisemaan, otti myös huumeita.

Oikeuden puheenjohtaja Bormannin tulee oppia paljon Private vastaaja kiinnostunut lapsuuden, ammateissa vanhempiensa ja yleinen taloudellinen tilanne. Hän pyytää Nadine H. harrastuksiin ja hän vastaa: ". Lapseni oli harrastukseni"
http://www.welt.de/vermischtes/article1 ... falle.html

Voimme siis tulla siihen johtopäätökseen, että ainakin tällaista on uutisoitu Saksan mediassa (vaikka englannin kielisissäkään medioissa ei ole).
Avatar
CharlesBronson
Jessica Fletcher
Viestit: 3345
Liittynyt: Su Touko 10, 2015 4:58 pm

Re: Vanhemmat tappoivat pedofiiliksi luulemansa miehen

Viesti Kirjoittaja CharlesBronson »

Valoviikate kirjoitti:Minäkään en etsinnöistä huolimatta löytänyt mitään lähteitä tähän,
Joten suosittelet....?
it's my car !
Vastaa Viestiin