Mikko kirjoitti:Sehän on nyt täysin loogista ettei niitä kameroita ikuisuutta pidetä yhdessä paikassa ja jos myöhemmin tulee uutta tietoa (kuten Aarnion puheita kuuntelemalla saatiin vihje, että se kukkapenkki kannattaisi tutkia).
Saattaa olla sinusta epäilyttävää, mutta ei siinä mitään rikollista ole tai ei tuommoinen oikeudessa käy todisteeksi.
Suomi24 lainattu: "
Luultavasti Joku Jokunen sai siitä idean piilottaa"
Tuohon Mikon puhumasta vihjeestä, että saatiin Aarniolta itseltään.
6kk ollu kiiniotettuna, ei mitään painavaa ja konkreettista Aarniota vastaan, syytteiden noston takarajalähenee, kova paine saada jotain "paperille" kun niin isoilla pyörillä lähettiin liikkelle. (myönnettykin, että paine oli kova saada jotain)
Kuinka ollakkaan kun odoteltiin jo, että syytteet nostetaan, nii jysähtää pommi!!
AARNION TONTILA LÖYDETTY SUURI MÄÄRÄ KÄTEISTÄ
AARNION TILANNE PAHENI
NYT VIIMEISTÄÄN ON SELVÄÄ ETTÄ SE ON HUUMERIKOLLINEN
JARKKO THE "PAHALTA NÄYTTÄÄ" SIPILÄ.
Mistäs tälläinen vihje saatiin, että 2 viikkoa ennen syytteiden nostoa päätetäänki tehdä massiivinen kotietsintä?
- Aarniolta itseltään. Ja siitä on muuten myös todiste. Kuunneltiin noita puheluita ja Aarnio neuvoi, että tuosta pihamaalta pitäis peitellä kuorikatetta ettei kukat kuole talven tieltä. Oikealle painoitettiin.
Meillä ei ole mitään syytä epäillä lavastamista, emme edes tutki sen mahdollisuutta. J.H / R.V.H
Tontille, koira ei haista mitään, ja pam, piikki ämpäriin!
Hahhaa, onpas ironista, että vihje tuli Aarniolta itseltään! 7 rikollisen sormenjäljet! WOW!