Maahanmuuttajien rikosten määrä huolestuttaa poliisia

Tähän osioon onnettomuudet ja muu rikoksiin liittyvä keskustelu.
joey
Angus MacGyver
Viestit: 6782
Liittynyt: La Marras 10, 2007 8:55 pm

Viesti Kirjoittaja joey »

Zodiac kirjoitti: Poliisin mukaan uhrien määrä viittaa ajonopeuksien kasvamiseen.
Niinpä niin, äkkiä nyt betoniporsaat sinne uuden moottoritien päähän, etteivät luvut nouse entisestään.

En oikein allekirjoittaisi tuota ajonopeuksien kasvamista. Tällainen äkillinen minkä tahansa kasvaminen kun yleensä aiheutuu jostain, enkä kuollaksenikaan keksi mitään syytä sille, että ihmiset yleisesti olisivat alkaneet painella kaasua hanakammin.

Vai onko kaikki syy sittenkin Räikkösessä?
Avatar
ABC
Michael Knight
Viestit: 4406
Liittynyt: To Touko 31, 2007 2:23 am

Viesti Kirjoittaja ABC »

Ketjun alkuperäiseen aiheeseen: tulos tai ulos. Eli rikolliset voi lähettää takaisin sinne mistä ovat tulleetkin. Ja vähän äkkiä sittenkin, ennen kuin tulee lisää kuluja suomalaisille veronmaksajille.
Every ship must sail a world.
synkempi hautajaisvieras
Martin Beck
Viestit: 798
Liittynyt: Su Tammi 13, 2008 3:08 am

Viesti Kirjoittaja synkempi hautajaisvieras »

.



Eikö sitä Afrikan sarvea voisi jotenkin tukkia. Laitettaisiin koko Afrikka kiinni. Pysyisivät nehrut siellä sitten keskenään rettelöimässä. En ole todellakaan mikään rasisti mutta massamuutto Afrikasta Eurooppaan ei ratkaise yhtään ongelmaa mutta luo kosolti uusia. Kyllä ne ongelmat pitäisi hoitaa siellä missä niitä ilmenee eikä siirtää niitä muualle. Siinä hieman miettimistä niille jotka kannattavat pakolaisten raijaamista toisten kotiovelle.


Tässä tuli nyt näköjään puhuttua tuosta Afrikasta mutta ilmeisesti "afrikkalaisperäiset ainekset" enimmäkseen niitä ongelmia ympäri Eurooppaa aiheuttavat. Mitä Mauri Sariola sanoikaan aiheesta 70-luvulla, kuka muistaa? "Ei banaaniakaan tappaja-neekereille!". Näin siis Mauri kuohuvalla 70-luvulla. Nykyään varmaan jo vedettäisiin Senaatintorilla härkävaunujen perässä moisen lausunnon antajaa.


Täällä näkyykin moni jo ihmetelleen samaa asiaa mitä olen itsekin noissa "afrikkalaisissa aineksissa" ihmetellyt. Kun tullaan pakolaisena vieraaseen kulttuuriin niin aletaan heti tölviä ja polkea niitä valtaväestön oikeuksia ja elämöidä, paukuttaa suureen ääneen sitä omaa ylivertaisuutta. Luulisi että hieman matalampikin(ja huomattavasti nöyrempi) profiili riittäisi. Lievää asenne-vammaisuutta havaittavissa? Ilmeisesti näillä on sitten asiat olleet paremmin siellä Afrikassa kuin nyt täällä. Pois, pois, pois...


Jos suomalaiset perheet ja vanhukset joutuvat omilla kotinurkillaan pelkäämään näitä riehuvia maahanmuuttajia niin sairaaksi menee. Kyllä poliitikkojen tulisi pystyä tunnustamaan virheensä. Eikö tästä voisi järjestää jonkun kansanäänestyksen? Koko massa-muuttoliikettä suosiva pakolais-kiintiö järjestelmä tulisi yksinkertaisesti purkaa ja pakolaiset vähitellen palauttaa alkuperämaihinsa.


.
.

kaukana poissa


.
katupoika
Theo Kojak
Viestit: 1168
Liittynyt: Ma Kesä 11, 2007 6:05 pm
Paikkakunta: päihdehelvetti

Viesti Kirjoittaja katupoika »

synkempi hautajaisvieras kirjoitti:massamuutto Afrikasta Eurooppaan ei ratkaise yhtään ongelmaa mutta luo kosolti uusia. Kyllä ne ongelmat pitäisi hoitaa siellä missä niitä ilmenee eikä siirtää niitä muualle. Siinä hieman miettimistä niille jotka kannattavat pakolaisten raijaamista toisten kotiovelle.
Mitä sä tarjoat ratkaisuksi siihen, että kehitysmaiden ihmiset voisivat elää ihmisarvoista elämää kotimaissaan ilman, että joutuvat jättämään kotinsa, sukulaisensa ja monesti myös perheensä taakseen ja muuttamaan tänne rikkaiden ja etuoikeitettujen Eurooppaan jossa heitä vihataan jo ennenkuin edes tunnetaan?
Viimeksi muokannut katupoika, Ma Tammi 21, 2008 9:48 pm. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
synkempi hautajaisvieras
Martin Beck
Viestit: 798
Liittynyt: Su Tammi 13, 2008 3:08 am

Viesti Kirjoittaja synkempi hautajaisvieras »

katupoika kirjoitti:
synkempi hautajaisvieras kirjoitti:massamuutto Afrikasta Eurooppaan ei ratkaise yhtään ongelmaa mutta luo kosolti uusia. Kyllä ne ongelmat pitäisi hoitaa siellä missä niitä ilmenee eikä siirtää niitä muualle. Siinä hieman miettimistä niille jotka kannattavat pakolaisten raijaamista toisten kotiovelle.
Mitä sä tarjoat ratkaisuksi siihen, että kehitysmaiden ihmiset voisivat elää ihmisarvoista elämää kotimaissaan ilman, että joutuvat jättämään kotinsa, sukulaisensa ja monesti myös perheensä taakseen ja muuttamaan tänne rikkaiden ja etuoikeitettujen Eurooppaan?
Sitä mikä tuossa edellä lukee. Afrikka kiinni. Piste.


.
.

kaukana poissa


.
katupoika
Theo Kojak
Viestit: 1168
Liittynyt: Ma Kesä 11, 2007 6:05 pm
Paikkakunta: päihdehelvetti

Viesti Kirjoittaja katupoika »

synkempi hautajaisvieras kirjoitti:
Sitä mikä tuossa edellä lukee. Afrikka kiinni. Piste.


.
Kiinni? Siis rakentaisit korkeat ja valvotut muurit koko mantereen ympärille? Ja sekö sitten jotenkin maagisesti parantaisi elinolotkin?
synkempi hautajaisvieras
Martin Beck
Viestit: 798
Liittynyt: Su Tammi 13, 2008 3:08 am

Viesti Kirjoittaja synkempi hautajaisvieras »

katupoika kirjoitti:
synkempi hautajaisvieras kirjoitti:
Sitä mikä tuossa edellä lukee. Afrikka kiinni. Piste.


.
Kiinni? Siis rakentaisit korkeat ja valvotut muurit koko mantereen ympärille? Ja sekö sitten jotenkin maagisesti parantaisi elinolotkin?
Turha yrittää laittaa sanoja toisten suuhun. Kenen elinolot? Kunhan saataisiin parannettua ne elinolot nyt ensin Euroopassa. Turha tänne on ottaa niitä herranterttuja omien kansalaisten silmille syljeskelemään. Pysykööt Afrikassa. Mikä sua siinä risoo? Afrikka afrikkalaisille. Vai eikö sekään enää riitä, pitääkö niitten saada koko pallo?



.
.

kaukana poissa


.
joey
Angus MacGyver
Viestit: 6782
Liittynyt: La Marras 10, 2007 8:55 pm

Viesti Kirjoittaja joey »

Vastaus moneen kysymykseen: altruistinen apu. Piste.
Avatar
Zodiac
Olivia Benson
Viestit: 714
Liittynyt: To Heinä 26, 2007 7:58 pm

Viesti Kirjoittaja Zodiac »

Tässä on parempi ratkaisu.
Kuva

Rahdataan vielä nämä suvaitsevaiset tuonne niin saadaan kaksi kärpästä yhdellä iskulla teilattua. Voidaan sitten tulevaisuudessa (kun säteilyn taso on laskenut) perustaa jonkinlainen lomakeskus kunnon ihmisille.
jamppa
Andy Sipowich NYPD
Viestit: 1326
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 4:05 pm
Paikkakunta: Korpi pohjoisessa

Viesti Kirjoittaja jamppa »

Pitäähän kunnon ihmisillä olla siellä lomakeskuksessa palvelijat. Laitetaan ne suvaitsevat sitten samantien jonnekkin kellariin siks aikaan kunnes säteily on laskenut ja selvinneet sitten töihin. Eikös tämä olisi hyvä ratkaisu Zodiac ongelmiisi?
Olette lukinneet itsenne pelon häkkeihin, ja katso, valitatteko nyt vapauden puuttumisesta.
Bombay
Adrian Monk
Viestit: 2830
Liittynyt: Ma Touko 07, 2007 9:25 am

Viesti Kirjoittaja Bombay »

EDIT: en jaksakkaa vaan naureskelemaan "Nehru" + "En ole todellakaan rasisti mutta...." kohdilla. Nuketus on kyllä hyvä vaihtoehto ja toki myös iso kannatuspeukalo ns. Afrikan aitaukselle!
Matlock87
Nikke Knatterton
Viestit: 153
Liittynyt: Ke Kesä 27, 2007 1:26 am
Paikkakunta: kuusankoski

Viesti Kirjoittaja Matlock87 »

Eipäs se ole heidän vikansa oman kotimaansa elinolot ja köyhyys,joka johtunee mitä ilmeisemmin - ainakin joissakin afrikan maissa valtion päämiehen käyttämästä diktatuurista ja ihmisoikeuksien polkemisesta,joka aiheuttaa köyhyyden ja nälähätää etc.....

Ei se kuitenkaa riitä syyksi,että tullaan länsimaiseen hyvinvointi valtioon hillumaan kuin apinat rötöstelemällä ja raiskaamalla suomalaisia naisia samalla kun suomen valtio maksaa heille miltei kaiken elämisen!! (oikeinko??).Jos ei voida elää kunnolla,tekemällä töitä ja maksamalla veroa=opetella maan tavoille,niin paluulippua vaan takaisin!! :x
Maybrick
Perry Mason
Viestit: 3828
Liittynyt: Ti Loka 23, 2007 4:44 pm

Viesti Kirjoittaja Maybrick »

Tuli mieleeni ne suomalaislaumat, jotka lähtivät Ruotsiin 70-luvulla autotehtaille töihin ja rehvelsivät siellä oikein koko rahan edestä. Olivat välillä oikeinkin huonossa maineessa.

Ilmeisesti vieraaseen maahan (vaikka Ruotsi nyt ei niin erilainen olekaan meille) joutuminen syystä tai toisesta ei ole helppoa.

Itse tunsin yhden ihan siivon nuoren miehen, joka lähti naapurimaan tehtaille töihin ja tuli parin vuoden (meniköhän niinkään kauan?) kuluttua lyijyarkussa takaisin kotimaan multiin. Jostain syystä siellä oli niin raskasta kielitaidottomuuden, "toisen luokan" kansalaisstatuksen ym. takia, että elämä lähti menemään huonoja uria.
Nothing is quite what it seems
Bombay
Adrian Monk
Viestit: 2830
Liittynyt: Ma Touko 07, 2007 9:25 am

Viesti Kirjoittaja Bombay »

Ja nämä perkeleet lappalaisetkin! Sietäisi pommittaa!

http://www.hs.fi/teksti/tuoreet/artikkeli/1135233452548

"Lapissa surmataan asukaslukuun suhteutettuna enemmän ihmisiä kuin Länsi- ja Keski-Afrikassa."
Maybrick
Perry Mason
Viestit: 3828
Liittynyt: Ti Loka 23, 2007 4:44 pm

Viesti Kirjoittaja Maybrick »

Oisko taas niin, että svenskatalande bättre folk meidän rannikoilla on paitsi pitkäikäisempää populaa noin yleensä, mikä on todistettu, ja vielä erityisesti osaavat pysyä puukon kahvasta erossa. :shock:
Nothing is quite what it seems
Vastaa Viestiin