Kaveri tykkäsi vehdata hevosten kanssa ja nimenomaan ottavana osapuolena. Eräs tällainen sessio sitten koituikin herran kohtaloksi
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Enumclaw_horse_sex_case
Kaltaisesi vihaimaami-hihhulit pitäisi karkottaa johonkin Saudi-Arabiaankanlaya kirjoitti: 2. Moos. 22:18: ”Jokaista, joka sekaantuu eläimeen, rangaistakoon kuolemalla.”
3. Moos. 18:23: ”Älä sekaannu mihinkään eläimeen, ettet siten itseäsi saastuttaisi. Älköönkä nainen tarjoutuko eläimelle pariutuaksensa sen kanssa; sellainen on luonnonvastaista.”
3. Moos. 20:15–16: ”Jos mies sekaantuu eläimeen, rangaistakoon hänet kuolemalla, ja se eläin tappakaa. Ja jos nainen ryhtyy eläimeen, mihin tahansa, pariutuaksensa sen kanssa, niin surmaa sekä nainen että eläin; heidät rangaistakoon kuolemalla, he ovat verivelan alaiset.”
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikke ... sa/6274986Sian kanssa paritellut mies tunkeutui samaan sikalaan toistamiseen – "Ei tällainen käynyt edes mielessä"
Sikalan toimitusjohtajan mukaan sama mies tunkeutui sikalaan jo toistamiseen.
Sian kanssa paritellut mies tunkeutui samaan sikalaan ensimmäisen kerran jo marraskuussa.
– Tekijä näyttäisi samalta, mutta poliisilta en ole varmistusta saanut, kärsämäkeläisen sikalan toimitusjohtaja kertoo.
Tuolloin mies touhuili sikalassa reilusti yli tunnin.
Marraskuisen iskun jälkeen sikalan valvontakamerat ja hälytinjärjestelmä uusittiin. Työ kannatti, sillä myöhään perjantai-iltana uudestaan sikalaan iskenyt mies jäi verekseltään kiinni, kun sikalan työntekijät olivat paikalla reilussa kymmenessä minuutissa.
– Ei kyllä tällaista osannut odottaa. Enemmän eläinaktivisteja ja murtomiehiä varten nuo kamerat asennettu. Ei tällainen käynyt edes mielessä. Aina kun joku tunkeutuu luvatta, niin miettii ensimmäisenä, että onko eläinaktivisteja siellä kuvaamassa. Millainen kuvaaminen sitten tällä kaverilla ollut mielessä, sikalan toimitusjohtaja miettii.
Poliisin mukaan sikalanhoitajat löysivät karsinasta alastoman miehen, joka oli ”antautunut noin 250 kiloa painavan karjun astuttavaksi”. Miestä oli kehotettu lopettamaan touhut, jolloin tämä oli housujaan nostellen kompuroinut sian lantaan ja poistunut ulos ja autolla karkuun.
Mies jäi kiinni noin 40 kilometrin päässä tuntia myöhemmin, kun hän oli ajanut autollaan ojaan. Miehen epäillään olleen humalassa.
Poliisi epäilee miestä julkisrauhan rikkomisesta, törkeästä rattijuopumuksesta ja liikenneturvallisuuden vaarantamisesta.
Kärsämäkeläisessä sikalassa on noin 700 emakkoa porsaineen ja kaksi karjua.
Millaisia puheita sikalaan tunkeutuminen on pienellä paikkakunnalla herättänyt?
– Kyllä täällä varmaan huhuja liikkuu, en ole joutanut paljon kyselemään, tässä on omiakin hommia tehtävänä.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Iltalehti.
En taida viitsiä laittaa, kun en tiedä, onko se esim. palstan sääntöjen mukaista, mutta jos laittaa google-hakuun vaikka xxxxxxxx jokainen loytakoot mieleisensa sivut itse, tanne ei linkkeja eika vihjeita t:modenapalanko kirjoitti:^pistähän linkkiä, takavuosina noita kyllä löyty mutta sitten hävisivät samoin kuin kusi ja paskajutut.
Ailar kirjoitti:Tapaus siis sattui Kärsämäellä.![]()
http://www.mikseri.net/artists/musiikki ... ra/494316/Huddy kirjoitti:Kovasti väitetään että Oulussa olisi tämä tapaus tapahtunut mutta näinhän asia ei ilmeisesti ole. Eli Kärsämäellä (Oulusta etelään noin 130km) sijaitsevassa sikalassa on tämä tapahtunut mitä Kärsämäen omaa facekeskustelua seuraillut. 95%:sti jäljet johtavat samaa kaveriin joka muutama vuosi sitten kävi lehmiä vetelemässä takaapäin jakkaraa apuna käyttäen, että sellaista...
Ps. Kyseinen epäilty löytyy facesta mutta jätän vielä linkkaamatta, kun huhu asteella tämä vielä on. Kun tätä kaveria katsoo nii en ihmettele yhtään että eläimet kiinnostaa.