sekä levititte kaasua kauppakeskukseen siinä sivussa.
Siis väitätkö Vastarintaliikkeen jäsenten levittäneen kaasua kauppakeskuksessa?
Miksi muuten jakelette juttuja valkoisten kansanmurhasta Etelä-Afrikassa?
Voisin kuvitella valkoisiin kohdistuvan kansanmurhan sekä liikuttavan muita valkoisia että toimivan varoittavana esimerkkinä siitä, mikä on koko Euroopan ja Suomenkin tulevaisuus.
Toivon, että samanlaista invaasiota ei nähdä Suomessa kansainvälisten suuryritysten koalition muodossa maassani.
Suuryritysten invaasiota ei toivo Vastarintaliikekään. Suuryritysten invaasiota toki pyritään EU:n avulla koko ajan ajamaan esimerkiksi (toki jo Trumpin toimesta kuopatun) TTIP-sopimuksen avulla.
Suoraa kysyttäessähän nämä kiistävät jyrkästi olevansa rasisteja tai kannattavansa valkoisten ylivaltaa. Sen sijaan he sanovat olevansa isänmaallisia ja kansallissosialisteja.
http://www.vastarinta.com/vastarintalii ... #rasisteja
Täysiä pellejähän nää jätkät on. Yrittävät pyörittää organisoitua ryhmää, jolla on muka johdonmukainen ideologia ja julkisuuskuva, mutta eivät edes tajua, että rasismi paistaa kirkkaamin kuin tuhat aurinkoa, kun mustien aateveljien suora toiminta onkin haram, vain koska aateveljet ovat mustia. Jos joku olisi tajunnut ottaa tämän esiin siinä kokouksessa, missä päätettiin lähteä buurien jälkeläisten asiaa ajamaan, niin tämähän olisi kuopattu ilmeisen ristiriitaisena liikkeen ideologian kanssa, mutta koska rasismipäissään urpot eivät tätä tajunneet, niin nyt on jo vähän myöhäistä muuttaa kantaa.
Seuraavalla kerralla kun näen Rintaliikken pojat jakelamssa lehtiä, niin käynpä kysymässä tätä ihan suoraan. Saa nähdä mihin kohtaan saan potkun, kun nousee seinä keskustelussa pystyyn.
http://www.vastarinta.com/vastarintalii ... #rasisteja
Niin, Vastarintaliike on kansallissosialistinen järjestö. Useissa liikkeen sivuilla julkaistuissa teksteissä (esim. tässä
http://www.vastarinta.com/kansallissosi ... ilmankuva/) korostetaan, ettei kansallissosialismissa ole kyse "rotuvihasta", vaan jokaisen rodun oikeudesta omaan alueeseensa.
Etelä-Afrikassa tapahtuva valkoisiin kohdistuva kansanmurha ei ole mustien aateveljien toteuttama - maatahan hallitsee kommunistinen ANC. Vastarintaliikekään ei tavoittele kansanmurhaa tai hyväksy sitä. Järjestön poliittisessa manifestissakin ilmoitetaan, että Pohjolaan kuulumattomat tullaan palauttamaan takaisin kotimaihinsa pienintä mahdollista kärsimystä aiheuttavalla tavalla.
Se, että sinun mielestäsi kansanmurhan vastustaminen on rasismia, kertoo enemmän sinusta kuin Vastarintaliikkeestä.
Mene toki keskustelemaan järjestön edustajia jos tai kun heitä kadulla kohtaat. Sitä vartenhan siellä kaduilla järjestön edustajia on, että ihmiset viivat keskustella heidän kanssaan.
En tiennyt ensimmäisellä kerralla, että Rintaliikkeen pojat eivät olekaan pesunkestäviä kansallismielisiä idealisteja, vaan sala-rasisteja joille kansallismielisyys on hyve vain valkoisen miehen harjoittamana.
Kansallismielisyys on hyve kaikkien kansojen harjoittamana. Sehän olisi ideaalitilanne, että kaikki maailman kansat ja rodut tuntisivat kansallismielisyyden omaksi jutukseen.