
Trumpilla ilmeisesti meni hermo Khanin pelleilyyn, joka siis aiemmin sanoit ettei lontoolaisilla ole syytä huoleen: http://www.telegraph.co.uk/news/2017/06 ... r-attacks/

PaxCow kirjoitti:Vaikka miten yritän, en kuule allahu akbaria.
Seppo Räty: ”Suomalainen keihäänheitto on mennyt polvien nosteluksi”Chefile kirjoitti:Minulla on kuule munaa lyödä pelkästään sillä munalla sinut taju kankaalle, sinä mielisairas hinaaja.
Ei ollut tarkoituksenani nillitys. Anteeksi epäselvä ilmaisu kuitenkin, haluan olla herrasmies ja hyvät tavat kunniaanTackleberry kirjoitti:Voi harmi kun ei ole jotain originaalia ja freshiä heittää jokaisen iskun kohdalla.
Kaikesta sitä porukka jaksaa nillittää.
Se oli Muammar Gaddafi,joka sanoi että tulee kansainvaellus,jos Irakia ja muuta lähi-itää aletaan pommittamaan ja niinhän se tulikin. Pakko on ihmisten lähteä pois kun kaikki on pommitettu.Kaizer Sose kirjoitti:Joskus jo kultaisella -80 luvulla muistan kuulleeni että on ennustettu muslimiuskonnon joskus aikanaan leviävän ja peittävän koko Euroopan jättäen allensa tämän nyky-yhteiskuntien demokratian ja muistaakseni oli jo silloin juttua että aikanaan se kolmas maailmansotakin osoittaisi sylttytehtaan mehmettien maille. Hyvää vauhtia ollaan kohti ennustuksia menossa tätänykyä eikä se tästä mihinkään enää hidastu valitettavasti.
Toinen maailmansota loppui ainakin osaltaa pommittamalla. Pitää löytää joku keino millä saadaan enemmistö luopumaan sellaisista asenteista jotka voivat johtaa fanatismiin vrt. Japanin nöyrtyminen siihen että keisari ole enää jumala.Iroquis kirjoitti:Se oli Muammar Gaddafi,joka sanoi että tulee kansainvaellus,jos Irakia ja muuta lähi-itää aletaan pommittamaan ja niinhän se tulikin. Pakko on ihmisten lähteä pois kun kaikki on pommitettu.Kaizer Sose kirjoitti:Joskus jo kultaisella -80 luvulla muistan kuulleeni että on ennustettu muslimiuskonnon joskus aikanaan leviävän ja peittävän koko Euroopan jättäen allensa tämän nyky-yhteiskuntien demokratian ja muistaakseni oli jo silloin juttua että aikanaan se kolmas maailmansotakin osoittaisi sylttytehtaan mehmettien maille. Hyvää vauhtia ollaan kohti ennustuksia menossa tätänykyä eikä se tästä mihinkään enää hidastu valitettavasti.
4.6.2017
...
Äärijärjestö Isis väittää olevansa Lontoon lauantai-illan terrori-iskun takana. Asiasta kerrotaan Isisin Amaq-propagandakanavalla.
...
Poliittinen tahto on luoda kolmas maailmansota. Poliittiset toimijat karkaavat kuin rotat uppoavasta laivasta turvaan, kun myllerrys alkaa. Ei turvattomuus heitä koske. He ovat panssaroitujen lasien ja turvamiesten turvaamia. Verkkoaidan ympäröiminä. Ei sinne Jihad osu.Gladys kirjoitti: Daesh on julistanut sodan Eurooppaa vastaan, mikä on ollut poliitikoille ja viranomaisille ilmeisen vaikea ymmärtää. Eikö nyt ole oltu shokissa jo tarpeeksi monta kertaa? Ja hoettu samoja laimeuksia? Nyt tarvitaan käytännön toimia tämän jo pitkään näkyvissä olleen kehityssuunnan kääntämiseksi. Kohta on nimittäin liian myöhäistä. Sinisilmäisyydestä on luovuttava ja on ryhdyttävä käytännön toimiin! Rajavalvonta takaisin ihan ensimmäiseksi, avoimet ovet kiinni ja loppu hymistelylle ja loputtomalle pään silittelylle. Kehiin ymmärrys siitä, missä mennään ja mitä tässä on oikeasti tapahtumassa.
Toivottavasti Theresa Mayn puhe ei ole pelkkää sanahelinää.
Iltalehti kerkisi jo päivitellä sitä miten poliisit ampuivat ihan 50 laukausta ja sivulliseenkin osui.Doctor Lecter kirjoitti:Kahden ensimmäisen Lontoon terroristiepäillyn nimet julki
Lontoon iskussa kuoli seitsemän ja haavoittui 48 ihmistä. Poliisi surmasi iskun kolme tekijää.
Ovat huokailleet joo: Nyt kun sattuu olemaan niin, että sekä Lontoon muslimipromestari terrorism-is-parts-and-parcel-of-city-Khanin, että ylen vakiokasvon terrorismitutkija Malkin mielestä, että terrorihommarintamassa ei yllätyksiä. Mikseivätköhän ehdota toimivia ratkaisuja? Älkööt me rasistit edes yrittäkö tuoda faktaa esiin, koska ViPo fobbineen on ovella, jos ei ole salaukset kunnossa. Normihommaa siis isoissa kaupungeissa(jännästi jättävät mainitsematta sen, että Ramadania ei ole aina vietetty Euroopassa, ainakaan näin).Marokon Kauhu kirjoitti:Onhan noissa kuvissa perusbrittigentlemannia kerrakseen: Kyllä nyt rasmuksessa huokaistaan helpotuksesta!
6.6.2017
...
Lontoon metropolialueen poliisi tiedottaa, että kaikki 12 Lontoon iskujen vuoksi pidätettyä henkilöä on vapautettu ilman syytteitä.
...