Malmbergin mukaan palanut auto ja trailereineen löytyivät Heskerintien loppupäästä, joka oli liian vaikeakulkuinen poliisin Maija-autoille. ja jumittui hänen ajettuaan isojen kivien päältä? Malmbergin mukaan palanut auto ja vene trailereineen löytyivät Heskerintien loppupäästä, joka oli liian vaikeakulkuinen poliisin Maija-autoille.
http://www.loviisansanomat.net/poliisi- ... kaa-pakoa/
Tuosta artikkelista sen mielestäni selkenee, miksi katoamista ei heti otettu vakavasti; kadonneen on oletettu pakenevan poliisia.
Tässä on hyvä esimerkki siitä, miten jotkut yrittävät selittää asioita niin, että ne tukisivat omaa käsitystä tapahtuneesta.Roly kirjoitti:Mutta Riinalla on aika vaaleat silmät ja niiden katse näyttää hieman lasittuneelta vaikka hän on ihan selvin päin ja varmaankin myös pelästyneenä.
Lasittuneet silmät yleensä tarkoittavat päihteitä. Oma käsitys on, että johtuisi alkoholista, jota on kokeneemman päihteenkäyttäjän kanssa otettu liikaa. 19-vuotias ei kestä alkoholia läheskään niin hyvin kuin tottunut päihteiden käyttäjä, ja voi kokea sen häpeällisenäkin, jos humaltuu jo pienestä määrästä. Siksi henkilö on voinut käyttää alkoholia samaan tyyliin kuin toinenkin paikalla ollut.
Eipä tähän juuri ole mitään lisättävää enää kuin että toivottavasti tyttö löytyy. Minulle ei ole tullut huonoa kuvaa kummastakaan, kadonneesta tai hänen seurassaan olleesta miehestä. Surullinen tapaus kaikille osapuolille.