Raiskaus Karvialla; hovioikeus piti tuomion ennallaan

Tänne keskustelut seksuaalirikoksista. Muista että henkirikoksille on oma palstansa.
Coachman
Alokas
Viestit: 6
Liittynyt: Su Huhti 30, 2017 6:20 pm

Raiskaus Karvialla; hovioikeus piti tuomion ennallaan

Viesti Kirjoittaja Coachman »

Nainen raiskattiin Karviassa – tuomitulle 26 000 euron lasku uhrin kärsimyksestä ja oikeudenkäyntikuluista

Vaasan hovioikeus on hylännyt karvialaisen miehen (s. 1985) valituksen hänen raiskauksesta saamastaan käräjäoikeuden tuomiosta.

Satakunnan käräjäoikeus tuomitsi miehen vuoden ja 9 kuukauden ehdolliseen vankeusrangaistukseen ja määräsi hänelle lisäksi 90 tuntia yhdyskuntapalvelua.

Tuomittu määrättiin maksamaan uhrilleen 9 500 kipu- ja kärsimyskorvauksia sekä noin 6 400 euroa korvauksia ansionmenetyksestä.

Tuomitun maksettavaksi lankesivat käräjäoikeudesta 5 700 euron suuruiset oikeudenkäyntikulut. Hovioikeudesta kululaskua tuli lisää 4 500 euroa.

Satakunnan Kansa

Lisätty uutisen otsikko ja linkki sekä terävöitetty ketjun otsikkoa
-NILS-
Coachman
Alokas
Viestit: 6
Liittynyt: Su Huhti 30, 2017 6:20 pm

Re: Raiskaustuomio

Viesti Kirjoittaja Coachman »

Niin joo,lainaus on Satakunnan kansata.
Laulajasiskosten veli kasvattaa mainettaan.
kakkosurpo
Frank Columbo
Viestit: 9023
Liittynyt: Pe Joulu 24, 2010 10:53 pm
Paikkakunta: Jupiter

Re: Raiskaustuomio

Viesti Kirjoittaja kakkosurpo »

Noi voi kattila soikoon, niinpä senkin suvun maine likaantuu. Ei auttanut oikeudessa kuuluisat sisarukset.
Ehkäpä seuraavasta sitten ehdotonta.
Odota vain, sinäkin kuolet. Ajankohta on vielä hiukan auki, mutta kuolet kuitenkin, ja tyhjyys siellä odottaa. Kukaan ei muista 10 vuoden päästä että olit edes olemassa. Reilu peli kaikille.
Vastaa Viestiin