kukkuu kirjoitti:
Huhu? Jos krp oli siitä tietoinen ennen obsia ja Merivuokkokin sitä toitottaa, miksei voisi olla tottakin. Mikä siitä sitten tekee niin vastenmielisen, ettet voi uskoa leirin olemassaoloa? En näe siinä mitään Nilsiä syyllistävää asiaa. Pikemminkin neljä tekijäkandidaattia, jos niikseen haluaa asiaa ajatella.
Olisiko Merivuokko tässä sitten yhteinen tekijä? En oikein sulata sitä, että toinen telttaseurue tulee kuvioihin "keittiön" kautta, eli vain pieni sisäpiiri, joka samalla ajaa voimakkaasti Bodomin ratkaisua Nilsin niskaan, tietää asioista.
Toki olisin valmis hyväksymään tiedon tosiasiana, jos sille olisi muutakin näyttöä.
Tarina todistajasta, joka olisi kuullut tappelun ääniä, kerrottiin myös Markkulalle keväällä 2004. Kävikö tässä nyt kuitenkin niin, ettei tuo tarina ensin kelvannut oikein kunnolla tutkijoille, ei myöskään medialle, kunnes vasta oikeudenkäynnin alla se nähtiinkin yhtäkkiä pelastavaksi oljenkorreksi.