Marsalkka kirjoitti:Valoviikate kirjoitti:bounty kirjoitti:Millä kivikaudella te oikein elätte. Ihan normaalia tuo on jo tuon ikäisillä, en tiedä onko se hyvä juttu vai ei mutta kuitenkin.
Tuon ikäiset juovat alkoholia/polttavat tupakkia ja harrastavat seksiä siinä missä muutaman vuoden vanhemmatkin.
14-vuotias leikkisi vielä jollain barbeilla? Ehkä joskus 60-luvulla.
Kyllä 14-vuotiaiden keskuudessa harrastetaan seksiä, mutta ei se ole läheskään niin yleistä kuin 14-vuotiaiden vanhemmat, alle 14-vuotiaat ja 14-vuotiaat itse antavat ymmärtää.
Muistelisin, että kouluterveyskyselyn mukaan alle 20 prosenttia 14-vuotiaista tytöistä on ollut yhdynnässä ja pojista vielä harvempi.
eli melkein joka viides. jos tyttölapsia on noin 0,5 miljoonaa niin se on sellainen 100 000 teiniä paneskelemassa. + pojat päälle vielä.