Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
^No ainakin tuossa Hesan tapauksessa kuristi omistajaansa. Oliko sitten siirretty muuton ajaksi esim. sohvalle pötköttelemään. Tiedä häntä.
Perversio oli nyt hieman kärjistetty sanonta, mutta en keksinyt muutakaan.
Ehkä oon katsellut pari kertaa liikaa Anakonda-elokuvaa....
Käärmeet on kauniita ja viehättävän vaarallisia, mutta kuka haluaa pitää luontokappaletta jossain terraariossa. Oli se lasikoppi sitten minkä kokoinen tahansa.
Musta lemmikin pitää olla sellanen jota voi silittää ja pitää sylissäkin jne, ja käärme on vähän sellanen ja tällänen siihen tarkotukseen.. Tietysti on niitäkin jotka tykkää että sellanen limanen letku luikertelee kalulan ympärillä ja sihisee, mutta mä en oikein diggaa Katella niitä voi kyllä.
suomes ei oo mitään kieltoja matelijoita tai käärmeitä varten lainkaan. myrkkykäärmeiltä ei poisteta myrkkyhampaita tms mitään muutakaan toimenpiteitä ei tehä. saat ottaa vaikka krokotiilin kotios jos sulla on varaa semmonen roudata jostain ja ruokkia ja tilat. suomessa on yks mustamamba ja useempi vihreetä mambaa yksityisillä lemmikkinä jotka on maailman myrkyllisimpiä kärmeitä, jos myrkyn ottaa ja se tökkää sua käteen ni artisti maksaa. ei löydy vastamyrkkyjä jollet oo ite hommannu itelles ulkomailta.
edit: ja kärmes on hieno elukka ja mielenkiintonen seurattava eikä oo limanen... itellä on yks ja ainaki 2 tulossa viä, ei myrkyllisiä tietty jonkunlainen ittesuojeluvaisto on silti.
This one time, i shot a guy to his adams aple just to see how long it takes to him to die. I was with other guy and we had 15 dollar bet on it, i lost. It tooked a few minutes, he drowned in hes own blood actually.
-richard kuklinski-
Läppäri sylissä, sohvalla makoilen, kylmää juotavaa, pian ketonen ja myllyrinne, aloitan pian lukemaan kirjaa sex pistolsin sidistä, humm, sunnuntait!
Huomenna alkaa hitsauksen eri menetelmien opettelu, jees.
"Suomalainen rikos on huonosti suunniteltu,
toissijaisista motiiveista tehty ja useimmiten
sekä uhrin että tekijän kannalta lähinnä
vaivaannuttava kokemus."
-Kyösti Pöysti, nuorempi komisario
albaanisissi kirjoitti:suomes ei oo mitään kieltoja matelijoita tai käärmeitä varten lainkaan.
Todella ihmeellistä.
Eikö maakilpikonnatkin olleet maahantuontikiellossa jossain vaiheessa?
Ja sitten annetaan tuoda tuommoisia elikoita, jotka ei todella kuulu kylmään pohjolaan.