Luotettavia selvänäkijöitä?
-
Napsu
- Alibin satunnaislukija
- Viestit: 53
- Liittynyt: Ke Marras 14, 2007 8:36 pm
- Paikkakunta: Maaseutu
Voi selvänäkijoitä myös ennustajiksi kutsua.. Kuka nyt näkee mitäkin.. Kaikilla meillähän se"ennustamisen" kyky on olemassa.. Se on toinen juttu kuka sitä käyttää.. Itse "tiedän" joitain asioita ennalta..Onko se nyt selvänäköisyyttä vai intuitiota..skoone kirjoitti:Selvänäkijät eivät ole ennustajia, vaan he näkevät tapahtumia, jotka ovat tapahtuneet.Lihava kirjoitti:En muista koskaan nähneeni "Selvännäkijä voitti Lotossa" -otsikoita. Selvännäkijöillä lienee selitys tällekin ilmiölle.
Usimmat selvänäkijät (oikeat, jotka arvostaa lahjaansa)eivät voi, eivätkä halua "katsoa" asioita itselleen, eikä lottonumeroita varsinkaan, koska se ei ole "olennaista"..
Ei raha tee onnelliseksi vaikka monet niin kuvitteleekin.
Asioista voi olla tietty montaa eri mieltä.
-
Tuani ekstiä
Trelainen Anitta Jemai
Puhuin hänen kanssaan kolme tuntia puhelimessa, avasi kyllä kertomatta nykyisen elämäntilanteeni ja näki ja neuvoi kaikenlaista.
Sivulta jemaianitta.com löytyy yhteystiedot.
Sivulta jemaianitta.com löytyy yhteystiedot.
http://www.iltalehti.fi/viihde/200803080235926_vi.shtml
Ennustaja laskutti 15 000 euroa!
Ennustaja laskutti 15 000 euroa!
Kannattaa olla varuillaan..Jyväskyläläinen selvännäkijä tuomittiin tällä viikolla vankeuteen törkeästä petoksesta ja väärennöksestä, Keskisuomalainen kertoo.
Huijariennustaja näki tilaisuutensa tulleen, kun hänen pakeilleen eräänä päivänä ilmestyi vaikeassa elämäntilanteessa kärvistelevä jämsänkoskelainen mies.
Ennustaja lupasi auttaa miestä hoitamaan asiansa, jos tämä lainaisi hänelle rahaa.
Ennustaja muun muassa selitti, että veisi miehen perheen hajoamista koskevan asian EU:n ihmisoikeuskomission käsiteltäväksi.
Myöhemmin ennustaja onnistui lypsämään asiakastaan vielä lisää väittämällä, että tarvitsi rahaa lähteäkseen Norjaan työkomennukselle.
Kyseinen työkeikka paljastui sittemmin vankilareissuksi.
Ennustaja ehti kuitenkin lypsää uhriltaan kaikkiaan noin 15 000 euroa.
Ennustajalla oli myös apujoukkoja
Ennustajana puuhannut jyväskyläläismies tuomittiin Jämsän käräjäoikeudessa tällä viikolla vuoden ja neljän kuukauden vankeuteen törkeästä petoksesta ja väärennöksestä.
Petossarja alkoi vuoden 2002 kesällä ja jatkui vielä seuraavana vuonna.
Tuomitulla oli petosjakson aikana myös apulaisia.
Toisen avustajan syyte petoksesta kuitenkin hylättiin vanhentuneena. Toinen tuomittiin 25 päiväsakkoon. Hänenkin syytteensä oli osittain vanhentunut.
Tapauksesta kertoi Keskisuomalainen.
Nuorena ja tyhmänä kirjoitin tuskallisessa elämäntilanteessa ennustajalle ja sain vastaukseksi tylyn ja kylmän kirjeen, jonka mukaan kaikki asiani olivat huonosti ja tulisivat aina olemaankin. Olin pitkään järkytynyt odottaessani kauheuksia tapahtuviksi, kunnes älysin unohtaa koko asian.
Lysti maksoi 250 mk ja kyseessä oli vielä ihan tunnettu ja kiitelty "ennustaja". Omaa typeryyttäni koko juttu kyllä, tiedän.
Mutta uskon kyllä, että joku voi omata oikeitakin selvännäön kykyjä ja osata myös käyttää niitä rakentavasti.
Lysti maksoi 250 mk ja kyseessä oli vielä ihan tunnettu ja kiitelty "ennustaja". Omaa typeryyttäni koko juttu kyllä, tiedän.
Mutta uskon kyllä, että joku voi omata oikeitakin selvännäön kykyjä ja osata myös käyttää niitä rakentavasti.
- VoDKa
- Ainesta Watsoniksi
- Viestit: 4926
- Liittynyt: Ke Marras 07, 2007 4:17 am
- Paikkakunta: Better place.
Viitaten tuohon ylläolevaan uutiseen, niin Jyväskylän ennustajiin en luottaisi pätkän vertaa jo senkään vuoksi, että jokunen aika sitten (viime kuussa?) kiersi linkki, jossa eräs siellä oleva ennustajafirma haki ennustajia työkkärin sivujen kautta... 
Ja kotisivuillaan tietty totesivat, että kaikki on oikeita, kunnon ennustajia, jotka on kokeneita jne.
Ja kotisivuillaan tietty totesivat, että kaikki on oikeita, kunnon ennustajia, jotka on kokeneita jne.
One day I might just disappear and you will never find me. Nobody will ever find me.
-
Tampereen Tyttö
- Alibin Kestotilaaja
- Viestit: 5424
- Liittynyt: Su Huhti 01, 2007 8:18 pm
-
debbie
Ymmärsin jostain aiemmin, ettet hirveästi arvosta uskovia, mutta sanon silti tähän mielipiteeni, ilman raamatullisia perusteluja, joita kyllä on.Aariel kirjoitti:Johanna Bromanin osoite löytyi (mikäli on vielä sama osoite voimassa). Vielä kun uskaltaisi kirjoittaa. Jostain syystä pelottaa..
Jos sinua pelottaa tai tuntuu epämukavalta ottaa yhteyttä tuollaiseen "selvänäkijään", niin luota siihen tunteeseen mikä sinulla on. Älä ota yhteyttä mihinkään tuollaiseen ns. valkoiseen noitaan. Noilla ihmisillä ei ole mitään oikeaa, arvokasta tietoa, jolla jotain tekisi.
Asiat selviävät ajallaan, jos niin on tarkoitettu.
-
MissHolmes
- Ben Matlock
- Viestit: 8826
- Liittynyt: Ti Syys 11, 2007 2:19 pm
- Paikkakunta: Etelä-Suomi
Kultaisella 80-luvulla romani nainen ennusti minulle, että tulevaisuudessa minulla on kolme lasta. Muuta en muista.
Piruuttani hankin vain yhden, mutta kaksi tulikin sitten naimakaupanpäälle.
Tsäkää sanon minä!
Vakavasti ottaen en kiellä sitä mahdollisuutta, että toisilla olisi ''kyky nähdä''.
Piruuttani hankin vain yhden, mutta kaksi tulikin sitten naimakaupanpäälle.
Tsäkää sanon minä!
Vakavasti ottaen en kiellä sitä mahdollisuutta, että toisilla olisi ''kyky nähdä''.
Nuotio & Äreät Tiput