50v. mies 23.3.2016 Kauhajoki

Selvinneet tapaukset ja tuntemattomat löydetyt.
Maura Isles
Sofia Karppi
Viestit: 421
Liittynyt: To Syys 01, 2011 9:01 pm

50v. mies 23.3.2016 Kauhajoki

Viesti Kirjoittaja Maura Isles »

Facebookissa ilmoitus
Hoi kaikki kauhajokiset!!!
KADONNUT MIES s.1966 n.185cm pitkä, harmaat hiukset, tukevamman puoleinen
ja todennäköisesti lähtiessä ollut päällä harmaat työvaatteet. Lähtenyt keskiviikko aamulla ( jos ei jo yön aikana) tummanvioletilla farmari ford mondeolla vm. 98. Rekkari TIK-625.
Omaisilla hätä on todella suuri ja jokainen pieni vihje on tärkeä. JAKAKAA!!
Jokainen tieto jompaan kumpaan numeroon. 050 5729655 , 0503796228 kiitos.

Facebookin tietojen mukaan sairaaloita on tarkistettu ja poliisille ilmoitettu.
Liitteet
kjoki.jpg
kjoki.jpg (51.27 KiB) Katsottu 6547 kertaa
Avatar
EjM
Nikke Knatterton
Viestit: 189
Liittynyt: To Loka 01, 2015 1:14 pm
Paikkakunta: Pohojanmaa

Re: 50v. mies 23.3.2016 Kauhajoki

Viesti Kirjoittaja EjM »

Samanlaiset lähtökohdat kuin Erkki Viitaharjun tapauksessa :roll:
pohojalaaset opetti ruattalaasekki puhumaan ruattia
Maura Isles
Sofia Karppi
Viestit: 421
Liittynyt: To Syys 01, 2011 9:01 pm

Re: 50v. mies 23.3.2016 Kauhajoki

Viesti Kirjoittaja Maura Isles »

Kauhajoki-lehti.fi
Etusivu » Uutiset
Uutiset / 24.03.2016 09:13
Mies katosi Kauhajoella

Kauhajoella on kadoksissa 50-vuotias mies. Hän oli lähtenyt keskiviikkoaamulla työpaikalleen, mutta ei ollut tullut sinne perille. Hän on liikkeellä autolla. Poliisi antaa tarkempia tietoja myöhemmin tänään.
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2637
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Re: 50v. mies 23.3.2016 Kauhajoki

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016032 ... 6_uu.shtml

Poliisi etsii Jounia Kauhajoella: Lähti autolla töihin ja katosi
Torstai 24.3.2016 klo 13.01
Pohjanmaan poliisi kaipaa tietoja työmatkalla kadonneesta miehestä.

Poliisin mukaan kadonnut Jouni Sara lähti autollaan normaalin tapaan töihin keskiviikkoaamuna. Tämän jälkeen hänestä ei ole mitään havaintoja.

Saran henkilöauto on violetin värinen Ford Mondeo. Se on vuosimallia 1998 ja auton rekisterinumero on TIK-625.

Poliisi pytää ilmoittamaan mahdolliset henkilö- tai ajoneuvohavainnot suoraan hätänumeroon 112 tai numeroon 050 456 3503.

Kuva
Kadonnut Jouni Sara lähti Mondeollaan töihin keskiviikkoaamuna. (POLIISI)

MATTI TANNER
[email protected]
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
Alice
Neuvoja-Jack
Viestit: 563
Liittynyt: To Heinä 09, 2015 6:01 pm

Re: 50v. mies 23.3.2016 Kauhajoki

Viesti Kirjoittaja Alice »

Pohjanmaan poliisilaitos kaipaa havaintoja Kauhajoelta viime keskiviikkona 23. maaliskuuta kadonneesta Jouni Sarasta.


Sara on lähtenyt keskiviikkona aamulla töihin henkilöautollaan TIK-625. Tämän jälkeen ei Sarasta eikä ajoneuvosta ole havaintoja.

Jouni Saran tytär Jenna Sara kertoo, että hänen isänsä on syntynyt 1966, hän on noin 185 senttiä pitkä ja hänellä on lyhyet maantienharmaat hiukset. Hän on ruumiinrakenteeltaan tukeva. Hänellä oli katoamishetkellä yllään todennäköisesti mustanharmaat työvaatteet.

– Isä lähti oletettavasti töihin seitsemäksi Kauhajoen keskustan suuntaan. Kukaan ei nähnyt häntä aamulla, sillä muut olivat vielä nukkumassa, puhelimitse tavoitettu Jenna Sara kertoo.

Perheen asunto sijaitsee Ratuskylässä. Sara sanoo, että kadonnut isä meni illalla nukkumaan kotonaan. Siitä ei ole varmuutta, koska Jouni Sara on poistunut kotoaan.

Jenna Saran mukaan isä ei koskaan aikaisemmin ole ollut teillä tietymättömillä.

Jouni Saran käyttämä auto on vuoden 1998 vuosimallia oleva farmarimallin Ford Mondeo. Auto on väriltään violetti.

Mahdolliset henkilö- tai ajoneuvohavainnot pyydetään ilmoittamaan hätäkeskukseen tai numeroon 050 456 3503.

SARIANNE TEKONIEMI
http://www.ilkka.fi/uutiset/poliisiuuti ... -1.2019852
Petteri
Theo Kojak
Viestit: 1160
Liittynyt: Pe Loka 26, 2007 4:01 pm

Re: 50v. mies 23.3.2016 Kauhajoki

Viesti Kirjoittaja Petteri »

Kauhajoella kadonnut mieshenkilö löytyi

Kauhajoella keskiviikkona 23.3.2016 kadonnut mieshenkilö on löytynyt. Mieshenkilö otti itse yhteyttä sukulaisiin sen jälkeen, kun hän oli kuullut radiosta viranomaisten etsivän häntä. Mies oli löytöhetkellä olosuhteisiin nähden hyvässä kunnossa.

Poliisi kiittää saamistaan vihjeistä. Poliisi ei tiedota asiasta enempää.

http://www.poliisi.fi/tietoa_poliisista ... ytyi_45797
Alice
Neuvoja-Jack
Viestit: 563
Liittynyt: To Heinä 09, 2015 6:01 pm

Re: 50v. mies 23.3.2016 Kauhajoki

Viesti Kirjoittaja Alice »

^ Mikähän tässä nyt on kyse, kun facessa 13 tuntia sitten tytär kirjoittaa, että on saanut puhelimilla yhteyden isäänsä, silti haluaa, että edelleen etsitään. Eikö isä tiedä, missä on?
dour
Sofia Karppi
Viestit: 416
Liittynyt: Ke Loka 29, 2008 8:24 pm

Re: 50v. mies 23.3.2016 Kauhajoki

Viesti Kirjoittaja dour »

^Voi vit...sit että repesin.....ei ne isät aina tiedä missä ovat :D No, vakava asia ja pääasia, että löytynyt ja ilmeisesti kohtuullisessa kunnossa!
Syskon S
Theo Kojak
Viestit: 1128
Liittynyt: Pe Touko 08, 2015 9:45 pm

Re: 50v. mies 23.3.2016 Kauhajoki

Viesti Kirjoittaja Syskon S »

Alice kirjoitti:^ Mikähän tässä nyt on kyse, kun facessa 13 tuntia sitten tytär kirjoittaa, että on saanut puhelimilla yhteyden isäänsä, silti haluaa, että edelleen etsitään. Eikö isä tiedä, missä on?
Tytär oli käyttänyt vanhaa etsintäilmoitusta pohjana ja oli sen alkuun eli tekstin yläpuolelle kirjoittanut, että kadonnut on löytynyt ja hänet on tavoitettu puhelimitse. Sen jälkeen jatkui se vanha teksti, että halutaan tietoja kadonneesta. Tuo on melko yleinen käytäntö facebookissa, ideana ilmeisestikin se, että lukijat tietävät varmasti, kenestä kadonneesta on ollut kyse, kun näkevät tekstin ja kuvan. Nimet unohtuvat helpommin kuin kuva ja etsintäpyyntö.
Vastaa Viestiin