HS 5.11.2025: Kahdeksasluokkalaiset mekastivat ja häiriköivät koko balettiesityksen ajan, lavalle heitettiin esinekin

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
ed_gein
Christopher Lorenzo
Viestit: 1685
Liittynyt: Ma Touko 30, 2011 2:19 pm

HS 5.11.2025: Kahdeksasluokkalaiset mekastivat ja häiriköivät koko balettiesityksen ajan, lavalle heitettiin esinekin

Viesti Kirjoittaja ed_gein »

https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011607654.html

Kilpisen kollegaa heitettiin jollain esineellä esityksen aikana. Hän ei nähnyt eikä tiedä tarkemmin, mikä esine oli kyseessä.

Viime vuonna näyttelijä Miiko Toiviainen kertoi lopettaneensa taidetestaajille pidetyn teatteriesityksen homofobisen huutelun takia.


Taisivat kahdeksasluokkalaiset olla Afrikka-Lähi-Itä suunnan tyyppejä. Opetus vihervassareille jotka ovat sekä tällaisen taiteen, että kehitysmaalaisten kavereita.
Ne kehitysmaalaiset eivät ole teidän kavereitanne ja niitä homojen balettikeekoilu lähinnä huvittaa.
Huutaja Jaana
Horatio Caine
Viestit: 6163
Liittynyt: Pe Joulu 09, 2022 7:54 am

Re: HS 5.11.2025: Kahdeksasluokkalaiset mekastivat ja häiriköivät koko balettiesityksen ajan, lavalle heitettiin esineki

Viesti Kirjoittaja Huutaja Jaana »

Olisivat tunkeneet taiteen nimissä kurpitsan perseeseen.
punch kirjoitti: Su Heinä 20, 2025 2:44 am Tällaisella foorumilla te ihmiset kirjoittelette.
Vastaa Viestiin