Mikä ilahduttaa tänään?

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
joey
Angus MacGyver
Viestit: 6782
Liittynyt: La Marras 10, 2007 8:55 pm

Viesti Kirjoittaja joey »

Katsa... sä oot mun mielestä vähän pelottava hyväntuulisena :D
Katsa

Viesti Kirjoittaja Katsa »

joey kirjoitti:Katsa... sä oot mun mielestä vähän pelottava hyväntuulisena :D
Niinpä, sitten kun suutun niin mua ei pelkää kukaan. On tää niin väärin. :P :oops:
Bombay
Adrian Monk
Viestit: 2830
Liittynyt: Ma Touko 07, 2007 9:25 am

Viesti Kirjoittaja Bombay »

Stargate Atlantis, pari kylmää Sandelsia, katkarapu-tomaatti-juustokastikkeessa spagettia, pois lähtenyt darra, life is gooooood.
joey
Angus MacGyver
Viestit: 6782
Liittynyt: La Marras 10, 2007 8:55 pm

Viesti Kirjoittaja joey »

Ilahduttaa, että pääsen vihdoinkin tutustumaan muutamaan mieheni työkaveriin, joita en olosuhteiden sanelemista sattumista johtuen ole vielä päässyt kertaakaan näkemään. Tulevat meille syömään ja puhumaan mekaniikasta _o/ ... Jihuu :D

Ja tietysti raivostuttaa, että pojat tulevat yhdeltä enkä ole vieläkään noussut sängystä.
Mariella
Rico Tubbs
Viestit: 1295
Liittynyt: Ke Marras 21, 2007 2:03 pm

Viesti Kirjoittaja Mariella »

Mulla on helvetisti karkkia ja sipsejä ja roskaruokaa :)
Nerot hallitsevat kaaoksen
Bombay
Adrian Monk
Viestit: 2830
Liittynyt: Ma Touko 07, 2007 9:25 am

Viesti Kirjoittaja Bombay »

Plus edelliseen listaan, ilahduttaa Bukowski ja kuuma kylpy, krapulahiet pois ja takaisin elävien kirjoihin.
PanCamO
Nikke Knatterton
Viestit: 196
Liittynyt: Pe Kesä 01, 2007 1:55 am
Paikkakunta: sitä ei moni tiedä..

Viesti Kirjoittaja PanCamO »

Ei sitten mikään.
petetty, lyöty ja päähän potkittu.
Aariel
Vic Mackey
Viestit: 1954
Liittynyt: Pe Huhti 20, 2007 12:02 pm

Viesti Kirjoittaja Aariel »

Pääsin liikkeelle tänään, jeii. Kevään kanssa on aina kova kamppailu, mutta tänään heitin kevään kenttään ja tilanne on 1-0 mun hyväksi :wink:
Kalessin
Adrian Monk
Viestit: 2941
Liittynyt: Ke Touko 30, 2007 3:26 pm
Paikkakunta: Maameri, läntiset rajavedet

Viesti Kirjoittaja Kalessin »

töissä on ollut viimeiset kolme vuoroa rauhallista ja siitä tuli pitkästä aikaa hyvä mieli. töitä on ollut ihan niin, ettei ole tekemisen puutetta ollut, mutta ei sellaista "tukka putkella"-kiirettä, joten on ehtinyt jutella potilaiden kanssa ja tutustua vähän työkavereihinkin paremmin.
"Ei ne karhutkaan koko aikaa riehu, ne vetää välillä puolukoita". -Kummeli, Kultakuume-
cicero
Michael Knight
Viestit: 4160
Liittynyt: Pe Syys 07, 2007 2:40 pm
Paikkakunta: ulkomaat

Viesti Kirjoittaja cicero »

näin mukavaa unta josta heräsin hyväntuulisena ja ulos mennessäni huomasin että sää oli muuttunut....maa on selvästi lämpimämpi ja vastaanottavaisempi kesää kohtaan...veikkaan että kahden viikon sisällä on huomattavasti vihreämpää :wink:

untani olen ihmetellyt koko aamun...siinä kuollut isäni oli tullut auttamaan lasten hoidossa ja totesi että hänen mielestään minulla oli lapsia nyt ihan hyvä määrä, ei siis mitenkään negatiivisesti vaan toteavasti...ja lähti ovesta ulos kotiin nauttimaan lasillisesta viskiä ja kotelollisesta sätkiä...hymy huulilla...jossain vaiheessa pojat olivat lähteneet eksän kanssa jonnekin ja olin jo ihmeissäni kun eivät olleet tulleet takaisin ja sitten löysinkin heidät sängystä nukkumasta :shock: yritin soittaa eksälle ja jostain syystä en pystynyt omalla, pojan tai miehen kännykällä soittamaan...jotenkin sitten sain yhteyden ja ex sanoi että on baarissa, muiden mielestä ilta oli tylsä mutta hänellä oli hauskaa...voiko uni mennä omituisemmaksi :shock: ja kaikessa tässä oli positiivinen pohjavire....
"jos on pakko tehdä jotain epäsuosittua sen voi saman tien tehdä täydestä sydämestä"
Avatar
VoDKa
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4926
Liittynyt: Ke Marras 07, 2007 4:17 am
Paikkakunta: Better place.

Viesti Kirjoittaja VoDKa »

DVD-boksina kakkoskausi eräästä televisiosarjasta, yksi ihan uusi lävistys ja kaksi pienempää "uutta".

One day I might just disappear and you will never find me. Nobody will ever find me.

rimma
Christopher Lorenzo
Viestit: 1513
Liittynyt: Ma Marras 19, 2007 10:43 pm
Paikkakunta: Pripyat

Viesti Kirjoittaja rimma »

En tiedä miten kuvailisin tätä ilahtumistani mutta minut yllättäen tässä valtas hirveen yltiöpositiivinen olo. Se vaan tuli ihan yllätyksenä ja iski tajuntaan niin että olin just kirjottamassa kauheeta tarinaa tänne ja pakko myöntää että vähän ikävään sävyyn avautumassa ja luultavasti aiheuttamassa eripuraa mutta kun tämä olo minut tuli vallanneeksi niin deletoin koko viestin.
Että jotain hyvää tänäänkin :wink:
Varmaan elämä voittaa sittenkin.. Kyllä!
Kumpi on pahempi: totuus joka saa itkemään vai valhe joka saa hymyilemään?
век живи, век учись.
Eppu74
Hetty Wainthropp
Viestit: 492
Liittynyt: Ke Elo 29, 2007 2:41 am
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja Eppu74 »

rimma joka on juuri täyttänyt 21w kirjoitti:Oon ihan pihalla miettinyt vaan pari päivää että mille mä naytän mummona?
Kalessin
Adrian Monk
Viestit: 2941
Liittynyt: Ke Touko 30, 2007 3:26 pm
Paikkakunta: Maameri, läntiset rajavedet

Viesti Kirjoittaja Kalessin »

mulla alkaa päästäis-vapaat, mieli on pitkästä aikaa hyvä, hymyilyttää ilman syytä ja tuntuu jotenkin, että mieleni auringon peittäneet pilvet ovat ainakin hetkeksi poistuneet! :lol:
"Ei ne karhutkaan koko aikaa riehu, ne vetää välillä puolukoita". -Kummeli, Kultakuume-
Katsa

Viesti Kirjoittaja Katsa »

Olen päättänyt hankkia koiran. Tolkutin itselleni monta vuotta, että ei tähän elämäntilanteeseen, kunnes totesin että mihinkäs sitten? Tällaista tämä nyt sitten on, koira hankitaan ja jos siitä ei tule mitään niin muutetaan tilannetta. :P
Lukittu