Tirskis kirjoitti:En tajua, kuka voi ne hirmuteot, jotka natsit tekivät vielä nyt puolusta. Ei nyt ole kyse, paljonko ihmiset kuoli holocaustin takia, mutta kuinka kauhea se oli. He olivat viatomat ihmiset, joiden ainoa syy oli, että olivat juutalaiset. Mutta sama kohtalo oli myös sairaalle ihmisille, vanhuksille..
Koko Euroopassa on natsipropagatio kieletty, en tajua kuinka monet suomalaiset voivat puolustaa natsia Saksa. Natsismin takia kuolivat miljoonat ihmiset ja myös pikku lapset.
Aina ne muutkin on saanut osansa kuin pelkät juutalaiset. Esimerkiksi Dresden oli todellinen holokausti!
Kanadalainen historioitsija James Bacque kertoo kirjassaan Crimes and Mercies 16.6 miljoonan etnisen saksalaisen tulleen karkotetuiksi kotiseuduiltaan nykyisen Puolan, Tsekin ja Unkarin alueilta sodan jälkeen, joista monet olivat eläneet alueilla sukupolvien ajan. Bacque kutsuu sitä maailmanhistorian suurimmaksi etniseksi puhdistukseksi. Bacque kertoo näiden saksalaisten joutuneen raakuuksien uhreiksi matkallaan sinne, mitä Saksasta oli vielä jäljellä tai keskitysleireille Puolaan ja muualle. Hän raportoi 2.1 miljoonan etnisen saksalaisen menehtyneen ennen määränpäähän saapumista. Hän kertoo, että
- tsekkiläiset vartijat ampuivat ihmisiä summanmutikassa
- venäläiset raiskasivat saksalaisia äitejä näiden pienten lasten läsnäollessa
- nunnia raiskattiin toistuvasti
- saksalaisilta naisilta katkottiin akillesjänteet ja tsekkiläiset miehet raiskasivat nämä heidän maatessaan kirkuen maassa
- kuolleita lapsia pantiin arkkuihin, viidestä seitsemään aina yhteen arkkuun, ja sitten heidät haudattiin yhdessä. Lapset olivat kuolleet silmät auki. Kuolintodistukset kertoivat kuolinsyyn olleen aliravitsemus.
Juergen Thorwald kertoo kirjassaan Flight in the Winter, kuinka saksalainen väkijoukko ajettiin Prahassa aukiolle, jossa väkijoukko "valeli heidät petroolilla, nosti heidät roikkumaan jaloistaan, sytytti heidät tuleen ja katseli heidän tuskaansa, jota pitkitti se, että heidän asennossaan nouseva kuumuus ja savu ei tukehduttanut heitä. He sitoivat saksalaisia miehiä ja naisia yhteen piikkilangalla, ampuivat tällaisiin kimppuihin ja pyörittivät heidät Moldau-jokeen. He hukuttivat saksalaisia lapsia veteen katuojissa ja heittivät naisia ja lapsia ulos ikkunoista. He hakkasivat jokaista saksalaista niin kauan kunnes he makasivat hiljaa maassa, pakottivat alastomia naisia purkamaan barrikadeja, leikkasivat heidän akillesjänteensä ja nauroivat heidän tuskaiselle rimpuilulleen maassa. Toiset he potkivat hengiltä."
(Juergen Thorwald, Flight in the Winter, Hutchinson 1953, s. 240-241)
Ja lisäksi miksi esimerkiksi kunnioitan Saksaa he auttoivat meitä 1918 & 1939-1944 Kuka tietää miten meidän olisi käynyt ilman näitten kamalien natsi teurastajien apua! Tuo juutalaisuus on Mitätön asia Saksan tarjoaman avun rinnalla, Suomi säilytti itsenäisyytensä Saksan avulla kiitos heille siitä!
Suomen kohtalona oli joutua kaksi kertaa sotaan Neuvostoliittoa vastaan, ensin talvisotaan 1939-1940, jossa Suomea olisivat halunneet tukea Englanti ja Ranska, ja sitten jatkosotaan 1941-1944, jossa taas Saksa taisteli Suomen rinnalla.
