Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Eikös sika vihjaillut, että kun rokotukset alkavat ja oireettomia ei enää testailla, niin sillä saadaan näyttämään, että rokotus olisi muka tehokas. Kuinkas kävikään?
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Onneksi tehohoito tuottaa tulostakin niin etteivät kaikki sinne joutuneet kuole, Ikävästi kyllä myös kuolemantapaukset ovat toki lisääntyneetholmesin haamu kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 7:08 amTuo hieman yllättää, kun koronakuolemien keski-ikä on 84v. Jos tehohoidossa olisi 40-vuotiaita pilvin pimein, niin silloin kuolemissa määrä olisi todennäköisesti toista luokkaa. Vaikuttaa kuin nämä potilaat selviävät todella hyvin...Late6 kirjoitti: Ma Marras 15, 2021 8:18 pm
Erotetaan nyt ne Putinin ryssätrollien jakamat propagandat ja katsotaan tätä todellista tilannetta... Teho-osaston tyypillinen asiakas on 4-kymppinen rokottamaton korona potilas.. Pysytään todellisuudessa
En löytänyt kyseisestä jutusta tuota mainintaa vai onko poistettu jälkeenpäin...
Toisaalta näissäkin luvuissa voitaisiin nostaa esiin paljon on vieraskielisiä potilaita, kun on puhuttu olevan alueittain jopa puolet.
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Onneksi valtaosalla ja etenkin nuoremmilla korona menee ohi lievempänä ja toivottavasti ei jää niitä paskamaisia jälkioireita vuosiksi piinaamaanholmesin haamu kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 7:15 am
Koronaan pitää suhtautua sopivalla vakavuudella ja ehdoin tahdoin ei pitäisi tartuttaa muita, jos on vähänkin flunssan oireita. Sen takia tärkeää olisikin liikkua vain terveenä.
Pitkäaikaiset oireet voivat olla hyvin monenlaisia. Seurasin itsekin aiemmin yhden tälläisen potilaan päivityksiä. Kyllä näitä vastaavia tapauksia vaikuttaa olevan, mutta valtaosalla korona näyttää menevän ohi lievempänä.
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Niinhän nuo myöskin väittivät että koko pandemia johtuu pcr-testien vääristä positiivisista joilla luodaan kuva pandemiasta, ja nyt ne väittää että pcr-testeistä on luovuttu... ja silti tapausmäärät on kasvussa.Kitarisa kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 8:32 am Eikös sika vihjaillut, että kun rokotukset alkavat ja oireettomia ei enää testailla, niin sillä saadaan näyttämään, että rokotus olisi muka tehokas. Kuinkas kävikään?
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Jos lääkärit eivät ilmoita haitoista vaan kiistävät ne, ja kuitenkin mukamas niitä rokotteeseen kuolleita on jo pilvin pimein haittailmoitusrekisterissä, niin tekikö nuo kuolleet itse haittailmoituksensa...?VäärinMeni kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 2:24 am Ei kai nyt kukaan ilmoita sinne pysyvästä vammasta, kuolemasta, koska VOI. IHME salaliittohörhöilyä taas. Kas kun et sanonut ryssätrollien tehneen kaikki ilmoitukset. Lääkärit taas eivät ilmoita rokotteen haitoista ja kiistävät ne, koska muuten tulee kenkää. Täten rokotehaitat kuitataan muilla syillä. Tästä löytyy todisteita.
Haittailmoitustahan ei voi toisen puolesta tehdä muut kuin lääkärit.
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
PCR-testeistä luovutaan. Luet sen kaltaisia julkaisuja, joista saat vain pienen osan totuudesta. Vääriä positiivisia on helvetin paljon. Asian korjaantuessa, pandemia on vain mauton muisto.damfin kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 9:07 amNiinhän nuo myöskin väittivät että koko pandemia johtuu pcr-testien vääristä positiivisista joilla luodaan kuva pandemiasta, ja nyt ne väittää että pcr-testeistä on luovuttu... ja silti tapausmäärät on kasvussa.Kitarisa kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 8:32 am Eikös sika vihjaillut, että kun rokotukset alkavat ja oireettomia ei enää testailla, niin sillä saadaan näyttämään, että rokotus olisi muka tehokas. Kuinkas kävikään?
https://www.dailyveracity.com/2021/07/2 ... -pcr-test/According to a recent announcement on the CDC’s website, at the end of the year, they will be recommending the abandoning of the PCR test and urging that clinical laboratories and testing sites use other FDA-approved alternatives.
https://archive.md/NxUoz
- Liitteet
-
- damfineitaaskaantajua
- Screenshot_20211116-092125.jpg (146.57 KiB) Katsottu 1064 kertaa
-Kaikki on nykyään ok-
-
sikafleksi
- Hercule Poirotin viikset
- Viestit: 117
- Liittynyt: Ke Maalis 03, 2021 7:53 pm
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Minusta tuntuu että Väärinmenin lääkitys on ottamatta, kun sivusta toiseen paasaa samoja juttuja todistamatta kuitenkaan väitteitään. Sitten vielä väittää että toiset pilaavat ketjun.damfin kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 9:11 amJos lääkärit eivät ilmoita haitoista vaan kiistävät ne, ja kuitenkin mukamas niitä rokotteeseen kuolleita on jo pilvin pimein haittailmoitusrekisterissä, niin tekikö nuo kuolleet itse haittailmoituksensa...?VäärinMeni kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 2:24 am Ei kai nyt kukaan ilmoita sinne pysyvästä vammasta, kuolemasta, koska VOI. IHME salaliittohörhöilyä taas. Kas kun et sanonut ryssätrollien tehneen kaikki ilmoitukset. Lääkärit taas eivät ilmoita rokotteen haitoista ja kiistävät ne, koska muuten tulee kenkää. Täten rokotehaitat kuitataan muilla syillä. Tästä löytyy todisteita.
Haittailmoitustahan ei voi toisen puolesta tehdä muut kuin lääkärit.
Hänelle on jo kymmenen sivun verran selitetty miten nuo haittavaikutusilmoitukset tehdään, kuka ne tekee ja mitä tarkoittaa vakava haittavaikutus. Esimerkiksi joku voi ajatella että 'toimintakyvyn aleneminen' tarkoittaa sitä että saat rokotteesta kuumeen kahdeksi päiväksi ja joudut olemaan sairaslomalla sen vuoksi.
Mutta Väärinmeni ei varmaankaan voi kovin hyvin, kun jaksaa jauhaa samaa viestiä sivu tolkulla, fontti vaan kasvaa.. Itse ihmettelen että kuka sille enää jaksaa edes vastata.
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Niin missä on kerrottu tehohoitopaikkojen loppuneen kesken tai että olisi oltu kriisitilantessa?holmesin haamu kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 6:55 amjhou kirjoitti: Ma Marras 15, 2021 7:56 pmMietitääs vähän omilla aivoilla. Meillä on toisaalta suomalaisia terveydenhoidon ammattilaisia kertomalla omalla naamallaan ja nimellään esim. tehohoidon kuormituksesta. Sitten meillä on lauma anonyymejä nikkejä hokemassa, että ei ne mitään tiedä, ei tässä tehohoidonkaan osalta mitään ongelmaa ole. Kumpaakos tässä uskoisi?holmesin haamu kirjoitti: Ma Marras 15, 2021 7:13 pmHauskaa on miten vastaavia propagandajuttuja on ajettu läpi sitä enemmän, mitä suurempi on rokotekattavuus. Missään vaiheessa mitään todellista ongelmaa tehohoidon määrässä ei ole ollut.
Missä on kerrottu tehohoitopaikkojen loppuneen kesken? Tai olleen edes pahasti kriisitilanteessa?
Terveydenhoitoala ei ole itselle tuttu, mutta seuraan valtamedian luomia narratiiveja ja uutisointia melko tarkkaan. Kun jokin narratiivi halutaan ajaa läpi, niin se ajetaan.
Tähän rokotusnarratiiviin liittyen on kummallista, että mitä suurempi rokotekattavuus, niin sitä enemmän näkyy olevan ongelmia tehohoitopaikoissa. Kaikki on taas jollain mystisellä tavalla yhtäkkiä "rokottamattomien ongelma", vaikka samaa ei ongelmaa ei ollut edes silloin, kun rokotuksia oli vähän.
Koronanarratiivissa puhuttiin ensin koronakuolemista, sen jälkeen tehohoitopotilaista, sitten tartunnoista ja lopuksi altistuneista. Syy tähän johtui siitä, kun vaarallisuus ei ollutkaan niin suurta, niin jouduttiin aina menemään seuraavaan lukuun.
Paikallisia ongelmia voi hyvinkin olla, kun on erikoisjärjestelyitä koronapotilaista varten. Mutta onko tällöin kyseessä koko maan kriisitilanne.jhou kirjoitti: Ma Marras 15, 2021 7:56 pm Tänään suljettiin Jorvin päiväsairaala koronaviruspotilaiden lisääntyneen määrän vuoksi. Kulkutautimyönteisten mielestä varmaan Big Pharma maksoi HUSin kunnille lahjukset, että saatiin kioski kiinni...![]()
Eihän näin ole missään kerrottukaan, vaikka eräät yrittävätkin asian vääristää niin että näin olisi kerrottu.
On kerrottu että ollaan oltu paikoittain siinä rajoilla että jos tilanne vielä pahenee niin tehohoitopaikat voivat paikoitellen loppua kesken ja ollaan kriisissä, tuollainen uutisointi on ihan asiallista varoittelua siitä että näin voin käydä jos tilanne pahenee.
Joissain sairaalassa tilanne on ollut jopa niin lähellä "kriisitilannetta" että kiireettömiä hoitotoimenpiteitä on jouduttu siirtämään, ja siinä taas on se riski että kiireettömästäkin toimenpiteestä voi hyvin äkkiä kehittyä kiireellinen jos sitä lykätään.
Mitä tulee tuohon että olisi siirrytty puhumaan kuolemista tehohoitopotilaisiin ja sitten tartunnoista altistuneisiin, niin eikös tällä hetkellä puhuta enimmäkseen juuri niistä tehohoitopotilaista, altistuneista puhumista en ole mitenkään merkittävästi nähnyt vähään aikaan, tällä hetkellä jopa tartuntamääristäkin niiden suuresta määrästä huolimatta otsikoidaan melko vaatimattomasti vaan keskitytään uutisoimaan juurikin niistä sairaanhoidossa ja tehohoidossa olevien määrästä, koska se on tällä hetkellä asia jolla on suurempi merkitys, nyt kun tartuntamäärät varsinkin rokotettujen keskuudessa eivät ole niin merkittävä asia, kun suurin osa rokotetuista ei tartunnasta huolimatta kuitenkaan sairastu merkittävästi.
Se mikä on varsinkin rokotekriittisten puheissa sivuutettu täysin on se että jos tilannetta summataan pandemian alusta lähtien, niin tällä hetkellä on ihan loogisesti monessa paikoin menossa kolmas pahempi aalto, eli ensimmäinen alkoi 2020 lopputalvesta, toinen aalto 2020 alkutalvesta eli 2020-2021 talvella, ja nyt on sitten menossa kolmas aalto joka alkoi pahentumaan jyrkästi loppusyksystä.
Tämä nyt sitten halutaan vierittää rokotekattavuuden syyksi, vaikka kyseessä on ihan normaalin aaltoilun tuoma kolmas aalto, ja kukaan tuskin pystyy sanomaan kuinka paha tämä aalto varsinkin sairaanhoidon kannalta olisi ilman korkeaa rokotuskattavuutta.
Kaikesta toiveikkuudesta huolimatta jo alun alkaen oli epävarmaa se pystyykö rokotukset riittävästi ehkäisemään tartuntojen leviämistä, siksi rokotevalmistajat itsekin antoivat lupauksia ainoastaan tehosta vakavaa tautia vastaan.
Voisin veikata että tuo aaltoliike tulee rokotekriittisille mieleen vasta keväällä kun tämä kolmas aalto hiljenee, silloin varmaan huomataan sanoa että ei hiljeneminen rokotteista johdu vaan siitä normaalista aaltoliikkeestä.
-
laakerinena
- Poliisikoira Rex
- Viestit: 282
- Liittynyt: To Loka 01, 2020 1:38 am
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Jäikö katsomasta tuosta "vakuuttavasta" kuvakaappauksesta "uutisen" päiväys?EricBlair kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 9:25 amPCR-testeistä luovutaan. Luet sen kaltaisia julkaisuja, joista saat vain pienen osan totuudesta. Vääriä positiivisia on helvetin paljon. Asian korjaantuessa, pandemia on vain mauton muisto.damfin kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 9:07 amNiinhän nuo myöskin väittivät että koko pandemia johtuu pcr-testien vääristä positiivisista joilla luodaan kuva pandemiasta, ja nyt ne väittää että pcr-testeistä on luovuttu... ja silti tapausmäärät on kasvussa.Kitarisa kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 8:32 am Eikös sika vihjaillut, että kun rokotukset alkavat ja oireettomia ei enää testailla, niin sillä saadaan näyttämään, että rokotus olisi muka tehokas. Kuinkas kävikään?
https://www.dailyveracity.com/2021/07/2 ... -pcr-test/According to a recent announcement on the CDC’s website, at the end of the year, they will be recommending the abandoning of the PCR test and urging that clinical laboratories and testing sites use other FDA-approved alternatives.
https://archive.md/NxUoz
tuo mikälieneenkään dailyveracity on siis uutisoinut heinäkuussa että CDC hylkää pcr-testit, ja vieläkään niitä ei ole hylätty saati että asiasta olisi uutisoitu missään nimekkäässä mediassa...
eli olisiko kyseessä ollut ihan sellainen huuhaa-uutinen jossa taas viitataan siihen CDC:n ilmoitukseen pcr-testien muutoksesta, jonka eräät tahot ovat yrittäneet vääntää siihen että niistä luovuttaisiin kokonaan
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Jäikö sulla katsomatta alempi linkki kenties, jonka pohjalta juttu on kirjoitettu? Ei sun jutuissa ole mitään järkeä. Syytä siihen miksi ei ole julkaistu, tulee sinun miettiä ihan itse.damfin kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 9:42 amJäikö katsomasta tuosta "vakuuttavasta" kuvakaappauksesta "uutisen" päiväys?EricBlair kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 9:25 amPCR-testeistä luovutaan. Luet sen kaltaisia julkaisuja, joista saat vain pienen osan totuudesta. Vääriä positiivisia on helvetin paljon. Asian korjaantuessa, pandemia on vain mauton muisto.damfin kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 9:07 am
Niinhän nuo myöskin väittivät että koko pandemia johtuu pcr-testien vääristä positiivisista joilla luodaan kuva pandemiasta, ja nyt ne väittää että pcr-testeistä on luovuttu... ja silti tapausmäärät on kasvussa.
https://www.dailyveracity.com/2021/07/2 ... -pcr-test/According to a recent announcement on the CDC’s website, at the end of the year, they will be recommending the abandoning of the PCR test and urging that clinical laboratories and testing sites use other FDA-approved alternatives.
https://archive.md/NxUoz![]()
tuo mikälieneenkään dailyveracity on siis uutisoinut heinäkuussa että CDC hylkää pcr-testit, ja vieläkään niitä ei ole hylätty saati että asiasta olisi uutisoitu missään nimekkäässä mediassa...
eli olisiko kyseessä ollut ihan sellainen huuhaa-uutinen jossa taas viitataan siihen CDC:n ilmoitukseen pcr-testien muutoksesta, jonka eräät tahot ovat yrittäneet vääntää siihen että niistä luovuttaisiin kokonaan![]()
Osaatko sen verran englantia tajutaksesi, että kyseessä on joulukuun viimeinen päivä?
- Liitteet
-
- Screenshot_20211116-095623.jpg (306.01 KiB) Katsottu 1011 kertaa
Viimeksi muokannut EricBlair, Ti Marras 16, 2021 10:03 am. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
-Kaikki on nykyään ok-
- Modesty_Blaise
- Hetty Wainthropp
- Viestit: 499
- Liittynyt: Ke Joulu 02, 2015 8:05 pm
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Anthony Fauci pyytää anteeksi koronarokotetuilta. On hyvin pahoillaan. Tsemppiä.
https://www.redvoicemedia.com/2021/11/d ... l-trending
Dr. Fauci Admits The Truth About Jabs – The Jabbed Are In Danger
BY JAMES SAMSON
NOVEMBER 14, 2021
https://www.redvoicemedia.com/2021/11/d ... l-trending
Dr. Fauci Admits The Truth About Jabs – The Jabbed Are In Danger
BY JAMES SAMSON
NOVEMBER 14, 2021
Hevosen pää minun, pirun pää hevosella, minun pää pirun.
-
Don MC
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Mistä te kaivatte kaikki noi huuhaasivustot? Se vaatii jo viitseliäisyyttä.
https://mediabiasfactcheck.com/red-voice-media/
https://mediabiasfactcheck.com/red-voice-media/
Bias Rating: FAR RIGHT
Factual Reporting: LOW
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Piti vilkaista mistä tuo harha PCR-testeistä luopumisesta on syntynyt. Yhdysvalloissa siirrytään käyttämään vuodenvaihteessa PCR-testejä, joilla tunnistetaan koronan lisäksi kaksi influenssan muotoa samalla testillä.
Ilman foliohattua tarkasteltuna on järkevää lopettaa vain koronan tunnistavien PCR-testien käyttäminen, etenkin jos talven influenssakaudesta tulee epätavallisen paha.
https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021 ... rus_1.html08/02/2021 Lab Alert
CDC is recommending that laboratories that routinely conduct influenza testing as well as COVID-19 testing, such as public health laboratories, consider transitioning to a test that can generate a result for both influenza and SARS-CoV-2, rather than running separate tests for each virus. The CDC Influenza SARS-CoV-2 (Flu SC2) Multiplex Assay, one such assay available to public health laboratories, can simultaneously detect and differentiate SARS-CoV-2, Influenza A, and Influenza B with one test. It is a more resource-efficient way for public health laboratories to meet influenza and SARS-CoV-2 surveillance goals.
Was the CDC 2019 Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel revoked because it failed its review by FDA?
No. The CDC 2019 Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel did not fail a full review and was not revoked by the FDA.
Is CDC retiring the CDC 2019 Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel because it has produced inaccurate results?
No. There are no performance concerns with this test. The CDC 2019 Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel is a highly accurate test. It has been used to successfully detect SARS-CoV-2 since February 2020.
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... 46-DM62994The CDC Influenza SARS-CoV-2 (Flu SC2) Multiplex Assay is a real-time reverse-transcription polymerase chain reaction (RT-PCR) test that detects and differentiates RNA from SARS-CoV-2, influenza A virus, and influenza B virus in upper or lower respiratory specimens. The assay provides a sensitive, nucleic-acid-based diagnostic tool for evaluation of specimens from patients in the acute phase of infection.
Ilman foliohattua tarkasteltuna on järkevää lopettaa vain koronan tunnistavien PCR-testien käyttäminen, etenkin jos talven influenssakaudesta tulee epätavallisen paha.
Re: Koronavirus CVD19 - Maailmanlaajuinen pandemia
Ei luoja tuota yksinkertaisuutta... tuota samaa jauhettiin viesti tolkulla vasta pari päivää sitten, ja englannin ymmärtämisestä puheenollen niin koita nyt jo ihan ajatuksella lukea mitä siinä isolla kirjoitetulla ihan tarkalleen sanotaan...EricBlair kirjoitti: Ti Marras 16, 2021 9:52 am Jäikö sulla katsomatta alempi linkki kenties, jonka pohjalta juttu on kirjoitettu? Ei sun jutuissa ole mitään järkeä. Syytä siihen miksi ei ole julkaistu, tulee sinun miettiä ihan itse.
Osaatko sen verran englantia tajutaksesi, että kyseessä on joulukuun viimeinen päivä?
Changes to CDC RT-PCR for SARS-CoV-2 Testing
Paino sanalla Changes, eli muutoksia testaukseen... kuinka se nyt voi olla niin jumalattoman vaikeaa ymmärtää että jos suunnitellaan muutoksia pcr-testaukseen niin se ei tarkoita sitä että niistä luovuttaisiin... jos niistä luovuttaisiin niin eihän niihin silloin tarvitse mitään muutoksia.
Hitto ei tuon ymmärtämiseen luulisi tarvitsevan enempää kuin sen yhden tikittävän aivosolun.
Joka kerta kun te tulette öyhöttämään tuosta pcr-testeistä luopumisesta, niin todisteeksi asiasta ei ole ikinä esittää muuta kuin tuo sama CDC:n julkaisema teksti jossa kehotetaan laboratorioita siirtymään uuden kattavamman pcr-testi samplen käyttämiseen viimeistään vuodenvaihteen jälkeen.
Jessus...
edit. lisätään nyt Erkillekin vielä tämä sama mikä jo käytiin läpi, eli jos sitten menet sinne FDA:n sivuille ja etsit sieltä sen mainitun listan niistä uusista ja käyttöön jäävistä testeistä, niin niistä suurin osa on, arvaat varmaan mitä... no RT-PCR testejä!