Tirehtoori kirjoitti: Ma Touko 01, 2023 11:07 am
mler kirjoitti: Su Huhti 30, 2023 11:47 pm
Katoppas Tirehtooria, tulihan se sieltä kun aikansa potkii.
Ihan vaan sun miälen virkistämiseksi. Oon tästä tapahtumaketjusta kertonu täällä monta kertaa aikaasemminki. Aina se on torpattu ja kiälletty.
Viimeksi kirjootin siitä 11.4 ja usein aikaasemminki. Ihan vaan sen vuaksi jos et taharo muistaa.
Voi voi. Esimerkiksi tammikuussa, sivulla 354 kirjoitit näin:
"Mä taas
luulen että on menny näin.
Rasmuksen kaveri sanoo ettei hovis ollu ku muutaman minuutin.
On tullu sisälle ja poliisi on srn tunnistanu. Käyny sanomas että kloppi ny kotia pois täältä baarista.
Rasmus on vängänny vastaan ja vittuullu yms joka johti käsirysyyn.
Rasmus poistettu baarista.
Poliisi ei liity katoamiseen yhtään millään lailla
mun miälestä."
Tirehtoori, nuo sun "faktat" tapahtumien kulusta ei ole yhtään sen vähempää spekulointia ja huhupuhetta kuin kenen tahansa muunkaan joille olet täällä paasannut että "sä et ollu paikalla et voi tietää."
Jos todella olisit ollut paikalla, et olisi joutunut missään vaiheessa arvailemaan miten Rasmuksen baarireissu on mennyt. Tuollainen luuleminen on toki sallittua täällä missä spekuloidaan asioita, mutta se, että esität olevasi henkilö joka tietää asiat faktoina ja muut ovat mitään tietämättömiä mammoja, on ainoastaan naurettavaa kanssakeskustelijoiden dissaamista ja flopiksi lässähtänyt yritys vähätellä poliisin osuutta illan tapahtumiin.
Mutta, hyvä yritys kuitenkin, pisteet siitä.
