Voi olla myös siksi että Rihmakurun kodalle on onnettomuuspaikalta yhtä pitkä matka kuin Pallaksen hotellille.Perza80 kirjoitti: To Tammi 04, 2024 6:34 pmNo eikös tämä ole ollu oletus melkein alusta lähtien?SmileToad kirjoitti: To Tammi 04, 2024 6:32 pm Olivatko todella hiihtäneet tunturia pitkin jo 5km, kuten aiemmin joku kirjoitti?Eikä siltikään tullut mieleen kääntyä takaisin olosuhteiden vuoksi?
Olen entistäkin järkyttyneempi. Todellakin olisi aihetta opettaa opaskoulutuksissa ja kirjoittaa isolla infotauluihin, että suunnitelmasta luopuminen on suurinta rohkeutta. Mutta eihän siitä saa niin hyvää ig-kontsaa.
En mäkään olisi viiden kilsan jälkeen kääntynyt takaisin vaan jatkanut eteenpäin jo lämpimään hotelliin on sama matka kuin tuonne kodalle.