jekkumaisteri kirjoitti: Ke Marras 27, 2024 12:22 amTässä ei ole mitään tunnekuohua. Totuus on että A on piikki nisti ja käyttänyt vuosia huumeita ja alkoa sekä lensi koulusta kuin märkä ripulipaska perseestä ulos.Deta kirjoitti: Ti Marras 26, 2024 10:48 pm Minä olen tämän naisen tuntenut useita vuosia, mutta viimevuosina ei enää oltu tekemisissä, mutta välillä törmäiltiin.
Työhommia yritti aina ajoittain, mutta pätkissä. Bioanalyytikon koulutukseen lähti syksyllä, eikä kyllä lentänyt sieltä huumeiden takia?
Minun toinen kaveri seurusteli tämän naisen kanssa useita vuosia ja suhteen jälkeenkin olivat kavereita pitkään. Mitään väkivaltaa ei kuvautunut olevan, joskin paljon tämä emäntä kyllä joi.
Pari vuotta sitten alkoi seurustelu uhrin kanssa. Uhri on ihan tiedettävästi väkivaltainen ja uhoilija, ennen Anskuakin jo turpa mustana tallannu Kuopiossa. Sitä en kyllä tiedä, onko välivaltaa ollut heidän suhteessaan aiemmin. Yllätyin, että päätyivät yhteen, koska minustakin A vaikutti aina hyvin tavalliselle, eikä mikään hullu nisti jolla puukko mukana, kuten joku täällä jaksaa väittää.
Voin myös varmuudella sanoa, ettei ole mahollista vuosikausien iv käyttö, kun ensimmäistäkään pistojälkeä en ikinä havainnut. Nyt viimeisimmistä vuosista edesmenneen kumppanin kanssa en tiedä mitä käytti, ainakin mies oli alkoholisti ja narkomaani.
Täällä nyt selvästi yksi ninimerkki tunnekuohuissaan räyhää tekijästä, joka ilmeisesti kaverin tuttu?
Tekoa, enkä naista puolusta yhtään. Mädätkööt vankilassa, suhteesta olis voinut poistua ketään tappamatta.
A on aiemminkin riehunut puukon kanssa ja puukottanut aiemminkin toisin ei ole onnistunut aiemmin tappamaan kuten nyt. Kaveri tosiaan tuntee ja tietää mikä tämä A on
Jekkumaisteri taitaa tällanen nimimerkin takana huutelija olla.. Murhaa ole nähnytkään tämä keissi. E ja A taisi olla useampaan otteeseen on/off suhteensa kanssa. Ja jos tämä A olisi nyt nii perkeleen väkivaltainen mitä tää länkyttäjä jekku täällä paasaa, niin tuskinpa E hänen seuraansa olisi hakeutunu aina vaan. A ei todellakaan ole täys nisti mitä täällä jauhetaan. Ja E:n kohdalla voi sanoa että Karma oli taaskin olemassa, kovin vaan karuimmalla mahdollisella tavalla. Tosijjaa tunnen A.n ja ollaa juotu monet kerrat samoissa piireissä, eikä ole muuta ainakaan silloin käyttäny. E kanssa törmäilty jo reilusti yli 10v sitte ja aina oli jotain hankaamassa riitaan, viimesimmän kerran kun hänet näin pari vuotta sitten niin oli kyllä ihan asia tyyppi.