Islam

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Reggin

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja Reggin »

Ludvig Dorka kirjoitti: To Helmi 06, 2025 9:39 pm ^
Ei niitä oteta vastaan niissä. Lisäksi suuri osa niistä on paskoja kehitysmaita, joissa on lähes yhtä surkeat oltavat kuin siellä mistä lähtivät.
Ja kyllä, se KelaGold on suuri tekijä myöskin, eikä pelkästään se, vaan ilmainen terveydenhuolto, ilmainen koulutus, islamilaisiin maihin nähden helvetin paljon laadukkaampi ja parempi IHAN KAIKKI, asunnot, tiet, hygienia, turvallisuus, vakaus, ihmisoikeudet, jnejnejnejne.

Kumma juttu, että kun se islam on niin täydellinen ja loistava ja ainoa oikea uskonto, niin kuitenkin lähes kaikki islamilaiset maat on käytännössä täyttä paskaa. Miten se on mahdollista?
Ihan hyviä pointteja nuokin. Lakia toki pitäisi muuttaa niin, että nämä palvelut koskisivat vain kansalaisuuden omaavia, laillisesti Suomessa asuvia.

Ja kummasti nuo osaavat paskoa uudet kotimaansa samanlaisiksi paskastaneiksi kuin mistä ovat lähtöisinkin.
TheFirstFate1
Neuvoja-Jack
Viestit: 590
Liittynyt: Ti Maalis 16, 2021 10:25 pm
Paikkakunta: Vantaa

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja TheFirstFate1 »

https://www.youtube.com/watch?v=7M6ut-Db_Fk

Western democracies are sleepwalking into chaos. For years, voices like Douglas Murray, Tommy Robinson, and many others have been warning about the growing Islamist influence in the UK and Europe. Now, we’re witnessing its consequences unfold right before our eyes.

Ahmed Yakoob, a lawyer who defended radical criminals, has now launched Britain's first Islamic political party. His goal? To bring Sharia into British politics. The same dangerous ideology that rejects integration, democracy, and free speech is now organizing politically across the West.
---------------------
Britannia on menossa kohti hidasta tuhoa, mutta mitään ei haluta tehdä sen estämiseksi, kun kukaan ei halua olla "rasisti".
Mikäs pahan tappais...?
TheFirstFate1
Neuvoja-Jack
Viestit: 590
Liittynyt: Ti Maalis 16, 2021 10:25 pm
Paikkakunta: Vantaa

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja TheFirstFate1 »

https://www.youtube.com/watch?v=o98TsmyZo7s

Two nurses in Sydney, Australia have been 'stood down' after a video emerged showing the pair bragging of 'killing' and refusing to treat Israeli patients.

Harmillista ettei Suomessa uutisoida näistä ulostuloista, mutta meilläkin varmaan sairaaloissa muslimeja töissä, jotka tappaa vääräuskoisia jotka sinne saapuu vaivoineen...
Mikäs pahan tappais...?
Doctor Lecter
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 18206
Liittynyt: Pe Kesä 22, 2007 9:32 am

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja Doctor Lecter »

Uutinen noin 20 vuoden takaa. Jo silloinkin Euroopassa pelättiin ja kumarrettiin islamia:

Iltalehti 2004.
Iltalehti 2004.
islamistit_loukkaantuvat.jpg (128.77 KiB) Katsottu 3623 kertaa
Suuri henkinen tuska, kärsimys ja traumatisoituminen... Kauheaa! Suoraan "sodan ja vainon" keskeltä vielä pahemman keskelle...
Aina kun kuulen sanan suvaitsevaisuus, poistan varmistimen!
QwertyKeyboard
Javier Pena
Viestit: 1744
Liittynyt: To Huhti 25, 2019 4:05 pm

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja QwertyKeyboard »

Opetushallitus esittää Islamin ottamista oppiaineeksi lukioihin.

https://www.verkkouutiset.fi/a/islamia- ... /#25644c38

Seuraavaksi varmaan sitten vaaditaan Sharia lakia osaksi suomen perustuslakia. EIkä sitä oikein voi estääkään kun nykyisellä väestönvaihdolla ja lisääntymisellä muslimit ovat muutamassa kymmenessä vuodessa enemmistö suomessa.
Avatar
Ifigeneia
Jessica Fletcher
Viestit: 3099
Liittynyt: La Helmi 18, 2023 6:16 pm

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja Ifigeneia »

QwertyKeyboard kirjoitti: Ke Maalis 05, 2025 10:39 am Opetushallitus esittää Islamin ottamista oppiaineeksi lukioihin.

https://www.verkkouutiset.fi/a/islamia- ... /#25644c38

Seuraavaksi varmaan sitten vaaditaan Sharia lakia osaksi suomen perustuslakia. EIkä sitä oikein voi estääkään kun nykyisellä väestönvaihdolla ja lisääntymisellä muslimit ovat muutamislamassa kymmenessä vuodessa enemmistö suomessa.
Lienee ostettava eka opetuskirja. Olen todella utelias näkemään miten muotoillaan se, että islamin mukaan vaimoa saa lyödä, ja homot pitäisi heittää katoilta alas.

Jouduin tuossa äskettäin riitoihin nykypäivän feministin kanssa, kun totesin ettei maahanmuuttaja- ja muslimiesten asioiden ajaminen ole mitään feminismiä. Kai nämä tämän sortin tytskyt nyt laukeavat riemusta kun islam on vallan yo-aine.
Tekikö Lilleri-Lalleri itsemurhan, vai tapettiinko hänet?
vaihokas
Hercule Poirotin viikset
Viestit: 115
Liittynyt: Su Joulu 29, 2024 3:41 pm

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja vaihokas »

Teollisuusrakennus muuttuu moskeijaksi Vantaalla

:
Vantaan Koivuhaassa teollisuusrakennusta ollaan muuttamassa moskeijaksi.

Kaupunki on myöntänyt poikkeamispäätöksen, joka mahdollistaa rakennuksen käyttötarkoituksen muuttamisen.

Asemakaavapäällikkö Marjaana Yläjääsken mukaan hanke ei aiheuta haittaa kaavoitukselle tai alueiden käytölle.

Rakennuslupaa on haettava kesäkuuhun 2026 mennessä ennen rakennustöiden aloittamista.
:
:

– Lisäksi valmistelun yhteydessä on kuultu naapurit. Kuulemisessa rakentamisesta ei esitetty mielipiteitä tai jätetty muistutuksia. Ajattelen, että ominaispiirteiltään käyttäjiensä uskontoa edustava rakennus tuo lisäarvoa paitsi käyttäjilleen myös ympäristölleen, Yläjääski sanoo.

– Poikkeamispäätöstä tehtäessä on ollut tiedossa, että rakennusta muokataan tulevan käyttötarkoituksensa mahdollistavaan muotoon. Muutokset olisivat sekä sisäisiä että ulkoisia. Rakennushanke edellyttää vielä kuitenkin rakennuslupaa, eli tarkemmat suunnitelmat hankkeesta käsitellään siinä vaiheessa rakennusvalvonnassa, Yläjääski lisää.

Poikkeamispäätös on voimassa enintään kaksi vuotta. Rakennuslupaa on haettava tänä aikana eli kesäkuuhun 2026 mennessä. Rakennustöitä ei saa aloittaa ennen rakennusluvan lainvoimaisuutta.

Poikkeamispäätös tarvitaan, mikäli rakentamisessa halutaan poiketa asemakaavasta. Poikkeaminen ei saa aiheuttaa haittaa kaavoitukselle, kaavan toteuttamiselle tai alueiden käytön muulle järjestämiselle, vaikeuttaa luonnonsuojelun tavoitteiden saavuttamista eikä vaikeuttaa rakennetun ympäristön suojelemista koskevia tavoitteita.

Poikkeusta ei saa myöntää, jos se johtaa vaikutuksiltaan merkittävään rakentamiseen tai muutoin aiheuttaa merkittäviä haitallisia ympäristö- tai muita vaikutuksia.

Poikkeamispäätöksen on pääsääntöisesti johdettava parempaan tulokseen esimerkiksi kaupunkikuvan, ympäristön, turvallisuuden, palvelutason, rakennuksen käytön, suojelutavoitteiden tai liikenneolojen kannalta kuin päästäisiin asemakaavan mukaisella rakentamisella."

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011076007.html

Siirretty islamista kuus ällää-ketjusta. Cut.
-NILS-
KUULAA SILLE JOKA KENKKUILEE
Avatar
ajanpatina
Javier Pena
Viestit: 1787
Liittynyt: Ma Syys 30, 2013 5:08 pm
Paikkakunta: Loimaa, Tampere
Viesti:

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja ajanpatina »

Islam eli muhamettilaisuus on maailmanlaajuinen syöpä, jonka etäpesäke on rantautunut Suomeen jo viime vuosituhannen puolella.
Syöpä on siitä ilkeä tauti, ellei sitä leikata ajoissa pois, se TAPPAA.
Kaikki muhamettilaiset tulisi välittömästi poistaa Suomesta lapsukaisineen päivineen ja maahanmuuttokielto niille myöskin. :idea:
Kaikella on aikansa.
Avatar
Ifigeneia
Jessica Fletcher
Viestit: 3099
Liittynyt: La Helmi 18, 2023 6:16 pm

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja Ifigeneia »

^ Ehkä tarpeeksi nuoret lapsukaiset voitaisiin ottaa huostaan sillä perusteella että vanhemmat ovat mielenvikaisia (täytyyhän sitä melkoisen hullu olla, että suostuu länsimaisessa maassa olemaan edelleenkin muslimi). Kun kerta nyt on Trump käytännössä siunannut kaikki Putinin tempaukset, niin silloin on ok sekin että putin pölli ukrainalaisten lapsia. Tehkäämme siis samoin, toisten kansanryhmän suhteen.
Tekikö Lilleri-Lalleri itsemurhan, vai tapettiinko hänet?
Avatar
Ifigeneia
Jessica Fletcher
Viestit: 3099
Liittynyt: La Helmi 18, 2023 6:16 pm

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja Ifigeneia »

vaihokas kirjoitti: To Maalis 06, 2025 2:03 pm – Lisäksi valmistelun yhteydessä on kuultu naapurit. Kuulemisessa rakentamisesta ei esitetty mielipiteitä tai jätetty muistutuksia. Ajattelen, että ominaispiirteiltään käyttäjiensä uskontoa edustava rakennus tuo lisäarvoa paitsi käyttäjilleen myös ympäristölleen, Yläjääski sanoo.
Minkähänmoinen lisäarvo mahtaa olla kyseessä, kun moskeija tökätään kaupunkiin? Mussukat pysyvät pois kaduilta raiskaamasta ja ryöstelemästä, vai? :roll:

Siirretty islamista kuus ällää-ketjusta
-NILS-
Tekikö Lilleri-Lalleri itsemurhan, vai tapettiinko hänet?
Avatar
ajanpatina
Javier Pena
Viestit: 1787
Liittynyt: Ma Syys 30, 2013 5:08 pm
Paikkakunta: Loimaa, Tampere
Viesti:

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja ajanpatina »

Ifigeneia kirjoitti: Pe Maalis 07, 2025 10:50 am ^ Ehkä tarpeeksi nuoret lapsukaiset voitaisiin ottaa huostaan sillä perusteella että vanhemmat ovat mielenvikaisia (täytyyhän sitä melkoisen hullu olla, että suostuu länsimaisessa maassa olemaan edelleenkin muslimi). Kun kerta nyt on Trump käytännössä siunannut kaikki Putinin tempaukset, niin silloin on ok sekin että putin pölli ukrainalaisten lapsia. Tehkäämme siis samoin, toisten kansanryhmän suhteen.
Sinällään kaunis ajatus äkkiseltään ajateltuna. Valitettavasti tuollainen ajatus on toiveunta. Sama, kun toivoisit pahanlaatuisen syövän parantuvan ilman hoitoa ja tarpeellista leikkausta. :roll:
Pienet lapset eivät osaa päättää, missä haluavat olla ja elää. Kun ne kasvaa aikuisiksi, alkavat he kaipaamaan juurilleen, omaan kulttuuriinsa ja uskontoonsa, kuten sukunsa syntysijoille. Mikäli he kasvaisivat lapsuutensa ja nuoruutensa Suomessa, niin veri on vettä sakeampaa ja veri vetää vääjäämättä suvun synnyinsijoille, omaan kulttuuriin jne. Harva niistä omaksuisi suomalaisuuden, vaikka omaan kulttuuriinsa palaavatkin jäisivät mielellään ´hölmölään´, missä heitä elätetään. :twisted:
Otetaan esimerkkinä mustalaiset. Vaikka he ovat sukupolvien ajat asuneet Suomessa, suurin osa heistä ei silti luovu omasta identiteetistään, tavoistaan, säännöistään, mutta mielellään elelevät Suomessa KELAn ja SOSSUN sponssaamana. Se ero muslimeihin heissä on, etteivät he lueskele koraania, mutta monet mieluusti Raamattua ja Romaneista onkin monet uskossa ja ihan kunnon kansalaisia, vaikka hekin pääsääntöisesti käyttävät heimovaatteita ja muijat kulkevat vahvasti ´kullitettuna´. :roll:

Kaikki muhamettilaiset tulisi poistaa Suomesta, eikä päästää maahan asumaan. Asia erikseen on muhamettilaisista maista pakoon tulevat kristityt, joita nimenomaan muhamettilaiset vainoavatkin muhamettilaisissa maissa. Kristityillä pakolaisilla on lähtökohtaisesti samat oikeus- ja moraalikäsitteet, kuten suomalaisilla ja suomalaisessa kulttuurissa. He pystyvät nopeasti sopeutumaan ja integroitumaan Suomeen, mutta muslimi ei. Siinä on valtava ero. Ero kuin yöllä ja päivällä.
Muhamettilaisen koraani kertoo, ettei ole rikos, vaikka "vääräuskoiselta" varastaa, pettää ja huijaa, tahi sen raiskaa tai tappaa. Ja koraani nimenomaan käskee tappamaan ei muslimin, joten tappolistalla on yhtä hyvin kristityt, juutalaiset, sosdemit kuin kommunistit, natsit kuin ateistit, homot ja lesbot, kuten nykyajan kolmannen sukupuolenkin edustajat, jne. :evil:
Kannattaa myös muistaa tämäkin fakta. Muhamettilaiset sikiää nopeammin kuin meidän lestadiolaiset ja nekin ovat sentään aikas sikiävää poppoota. :mrgreen:
Suomalaiset naaraat makaavat aborttiklinikoilla toosa levällään ja popsii katumuspillereitä, kun eivät kerran halua ´toukkia´, vaan luovat "uraansa", etenkin viikonloppuisin bilettämällä ja niin pitkään, kunnes korroosio maallisessa tomumajassa kertoo, ettei oo oikein enään vientiä. :shock:
Muhamettilaiset huputetut ´Saharan liljat´, eivät syöpöttele ehkäisypillereitä, eivätkä makaa aborttiklinikoilla raavittavana ja niinpä suomalaisten pohjaväri onkin nopeasti tummentunut synnytyslaitoksilla. :shock:
Kaikella on aikansa.
Avatar
Marokon Kauhu
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4749
Liittynyt: Ma Maalis 26, 2007 9:06 pm
Paikkakunta: Rio Grande

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja Marokon Kauhu »

tahdon kalifiksi kalifin paikalle.jpeg
tahdon kalifiksi kalifin paikalle.jpeg (262.79 KiB) Katsottu 2655 kertaa
Suomen muslimiyhteisöt vaativat suomalaisten islamofobian kitkemistä



Suomen muslimiyhteisöt ovat laittaneet kovat piippuun ja tekevät jatkuvalla syötöllä lausuntoja, että suomalaiset ovat rasistista ja islamfoobista kansaa.

Muslimifoorumi julkaisi maanantaina lausunnon, jossa on kaksi ydinkohtaa. Ensimmäinen on se, että on rasistista ja syrjivää ottaa Suomeen kristittyjä pakolaisia ja toinen on se, että Suomi on tutkimusten mukaan EU-maiden rasistisimpia maita.
https://pt-media.org/2025/03/11/suomen- ... itkemista/
  • Väestönvaihto
  • Turhanpaikan hakijat
  • Kotoutumisteollisuus
  • VOK - business
  • Partalapset
  • Huonolaatuiset mamut
  • Islamisaatio
Avatar
Ifigeneia
Jessica Fletcher
Viestit: 3099
Liittynyt: La Helmi 18, 2023 6:16 pm

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja Ifigeneia »

Ainoat kristityt mitä tänne viimevuosina on otettu, ovat olleet ukrainalaisia. Ja näitä mussukkanuoret ryssittelevät sen minkä ehtivät. Että joo, rasismi taisi lisääntyä räjähdysmäisesti sen jälkeen kun tänne alkoi vaeltaa Lähi-idän ukkoja, nuoria ja vanhoja.
Tekikö Lilleri-Lalleri itsemurhan, vai tapettiinko hänet?
RL11/6
Watson itse
Viestit: 5587
Liittynyt: Pe Elo 07, 2020 9:53 am

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja RL11/6 »

Ifigeneia kirjoitti: La Maalis 15, 2025 6:42 pm Ainoat kristityt mitä tänne viimevuosina on otettu, ovat olleet ukrainalaisia. Ja näitä mussukkanuoret ryssittelevät sen minkä ehtivät. Että joo, rasismi taisi lisääntyä räjähdysmäisesti sen jälkeen kun tänne alkoi vaeltaa Lähi-idän ukkoja, nuoria ja vanhoja.
Olet väärässä. Tänne otetaan kokoajan pakolaisia noin 4-100 henkilön päivätahtia ja siihen päälle kiintiö. Kristityiksi nimeämäsi väestö on slaavalaismytologiaan sidoksissa olevaa väestöä, joka uskoo em. Asian lisäksi siihen, mihin suomalaisetkin, eli RAHAAN. Väestöä, joka haluaa samaa kuin kuka tahansa muukin, jolla ei ole mitään. Mikä tekee heistä "vaarallisen" ja väärin ymmärretyn "vähemmistön".
Itsenäisen Suomen Kansallisen Taistelujoukon Rintaman kunniajäsen jo vuodesta 1997. Tarkemmin alkukesästä, kun Captain Jack soi listahittinä radioaalloilla ja maailmassa oli vielä kaikki hyvin.
Avatar
Ifigeneia
Jessica Fletcher
Viestit: 3099
Liittynyt: La Helmi 18, 2023 6:16 pm

Re: Islam

Viesti Kirjoittaja Ifigeneia »

RL11/6 kirjoitti: La Maalis 15, 2025 7:10 pm
Ifigeneia kirjoitti: La Maalis 15, 2025 6:42 pm Ainoat kristityt mitä tänne viimevuosina on otettu, ovat olleet ukrainalaisia. Ja näitä mussukkanuoret ryssittelevät sen minkä ehtivät. Että joo, rasismi taisi lisääntyä räjähdysmäisesti sen jälkeen kun tänne alkoi vaeltaa Lähi-idän ukkoja, nuoria ja vanhoja.
Olet väärässä. Tänne otetaan kokoajan pakolaisia noin 4-100 henkilön päivätahtia ja siihen päälle kiintiö. Kristityiksi nimeämäsi väestö on slaavalaismytologiaan sidoksissa olevaa väestöä, joka uskoo em. Asian lisäksi siihen, mihin suomalaisetkin, eli RAHAAN. Väestöä, joka haluaa samaa kuin kuka tahansa muukin, jolla ei ole mitään. Mikä tekee heistä "vaarallisen" ja väärin ymmärretyn "vähemmistön".
Okei. Mistä näkee ketkä otetaan ja mistä? Näkö- ja kuuloaistihavaintojen perusteella kun ei ole tullut bongattua kuin Lähi-idän jepet ja Ukrainan naiset. Ja tietty somalit, mutta näitä taitaa olla vähemmän omalla alueellani, kun ei mitenkään jatkuvalla syötöllä tule vastaan. Lienee PK-seutu enempi sitä seutua, missä viihtyvät.
Tekikö Lilleri-Lalleri itsemurhan, vai tapettiinko hänet?
Vastaa Viestiin