Saksalais­kaupungin tulevaa pormestaria puukotettu - Epäiltynä oma 17v. adoptoitu tytär

Tähän osioon onnettomuudet ja muu rikoksiin liittyvä keskustelu.
SuoMiko
Neuvoja-Jack
Viestit: 539
Liittynyt: Su Syys 28, 2025 4:37 pm

Re: Saksalais­kaupungin tulevaa pormestaria puukotettu - Epäiltynä oma 17v. adoptoitu tytär

Viesti Kirjoittaja SuoMiko »

Jannes kirjoitti: Pe Loka 10, 2025 9:44 am Nämä selitykset ja syytökset on aina mielenkiintoisia, ihan siis että raharikkaatko pakottaa neekerit puskaraiskailemaan, islamistit murhaamaan ja leikkelemään lastensa sukupuolielimet jossain neekerimaissa mihin ne ei mukamas voi palata asumaan, pakottaa pikku Alin myymään huumeita ja puukottamaan muita oppilaita koulussa, ja jopa tämän hätää kärsivän teinitytön puukottamaan adoptiovanhempansa?

Näinkö ihan oikeasti meinaat? Hypnotisoiko ne nämä nekrut sekoilemaan urakalla? Jos ne hallitsee ihan kaikkea näin kovasti, niin miksi helkkarissa ne ei sitten hiljennä sinua, kun kerrot niiden salaisuudet täällä julki kaikille?

Minun mielestäni ongelma on näiden ali-ihmisten korvien välissä, niiden paskoissa kulttuureissa, sekä porsaanreiät maahanmuuttoa koskevassa lainsäädännössä.
Tuossa hienosti tuotte esille ihan omintakeisesti kuinka heikkoa ajatuksenkulkunne on. Tuon ajatelman, kun voi tiivistää siihen, että ihmetyksenne on kovin suuri siihen, että köyhät ihmiset tekevät rikoksia ja syyllistyvät rikoksiin. Näin on jokapuolella maailmaa.

Ja nämä samat tummemman puolen köyhät olivat saman orkesterin orjia vielä muutama vuosikymmen sitten.

Rikkaat ihmiset toimivat paljon hienovaraisemmin kuin pakottamalla, koska heillä on siihen vaurauden tuoma mahdollisuus. Sen sijaan köyhempien ihmisten toimintamalleja ovat nuo pakottaminen ja väkivalta, josta jäädään melkein samalla minuutilla kiinni housut kintuissa.
Animus Fortis
Alibin satunnaislukija
Viestit: 51
Liittynyt: Ma Heinä 14, 2025 9:43 pm

Re: Saksalais­kaupungin tulevaa pormestaria puukotettu - Epäiltynä oma 17v. adoptoitu tytär

Viesti Kirjoittaja Animus Fortis »

Adoptiossa on aina omat riskinsä. Nämä riskit korostuvat jos adoptoidaan väkivaltaisista kulttuureista kotoisin olevia lapsia.
Jannes
Rico Tubbs
Viestit: 1202
Liittynyt: La Heinä 23, 2016 3:22 pm

Re: Saksalais­kaupungin tulevaa pormestaria puukotettu - Epäiltynä oma 17v. adoptoitu tytär

Viesti Kirjoittaja Jannes »

SuoMiko kirjoitti: Pe Loka 10, 2025 9:53 am Tuossa hienosti tuotte esille ihan omintakeisesti kuinka heikkoa ajatuksenkulkunne on. Tuon ajatelman, kun voi tiivistää siihen, että ihmetyksenne on kovin suuri siihen, että köyhät ihmiset tekevät rikoksia ja syyllistyvät rikoksiin. Näin on jokapuolella maailmaa.

Ja nämä samat tummemman puolen köyhät olivat saman orkesterin orjia vielä muutama vuosikymmen sitten.

Rikkaat ihmiset toimivat paljon hienovaraisemmin kuin pakottamalla, koska heillä on siihen vaurauden tuoma mahdollisuus. Sen sijaan köyhempien ihmisten toimintamalleja ovat nuo pakottaminen ja väkivalta, josta jäädään melkein samalla minuutilla kiinni housut kintuissa.
Onko jotain nimiä antaa kehen sitä syyttävää sormea tulisi sitten osoittaa?

Laita eka vaikka 5 pahinta super rikasta hienovaraista tyhmien mielenhallitsijaa niin jatketaan siitä :)
WalkingDisaster
Adrian Monk
Viestit: 2523
Liittynyt: Pe Huhti 19, 2013 8:43 pm

Re: Saksalais­kaupungin tulevaa pormestaria puukotettu - Epäiltynä oma 17v. adoptoitu tytär

Viesti Kirjoittaja WalkingDisaster »

No ei ollut poliittinen motiivi. Tytär on myös kiduttanut pormestaria tuntikausia kellarissa, eikä poikakaan ole enkeli. Ali-ihmiset asialla.

https://www.tagesspiegel.de/gesellschaf ... 26656.html
ed_gein
Christopher Lorenzo
Viestit: 1681
Liittynyt: Ma Touko 30, 2011 2:19 pm

Re: Saksalais­kaupungin tulevaa pormestaria puukotettu - Epäiltynä oma 17v. adoptoitu tytär

Viesti Kirjoittaja ed_gein »

Animus Fortis kirjoitti: Pe Loka 10, 2025 10:39 am Adoptiossa on aina omat riskinsä. Nämä riskit korostuvat jos adoptoidaan väkivaltaisista kulttuureista kotoisin olevia lapsia.
Tässä heti kaksi tapausta:

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010659655.html

https://yle.fi/a/3-8993644
Confusius
Jack Bauer
Viestit: 925
Liittynyt: Ke Joulu 15, 2021 8:46 pm

Re: Saksalais­kaupungin tulevaa pormestaria puukotettu - Epäiltynä oma 17v. adoptoitu tytär

Viesti Kirjoittaja Confusius »

SuoMiko kirjoitti: Pe Loka 10, 2025 9:31 am
Confusius kirjoitti: To Loka 09, 2025 11:15 pm
Jarkallas kirjoitti: To Loka 09, 2025 10:32 pm Tekoälyn lisäks pitäis koodata neekeriäly. Joku sellanen botti joka auttais ymmärtään mitä vittua niiden mutakuonojen päässä liikkuu. Tietenkin vain tekoäly voisi sellaisen osata kehittää
Ja eihän tossa suomikon tekstissä oikeastaan ole mitään väärää poislukien maahanmuuton väitetty itsestäänselvyys tuottavuuden hyödyssä suomalaiselle yhteiskunnalle tai maailmalle, muutakuin taloudellisesti korporaatioille. Sukupolvien välisen historian jatkuvuuden varmistaminen ja negatiivisen puheen välttäminen on tärkeää, mutta sitä on myös erittäin vaikea olla syyllistymättä siihen kun omaa kotimaata pilkotaan, kulttuuria halveksutaan ja ihmisiä alistetaan.

Uskon, että tällä foorumilla keskustelluista aiheista on paljon suurempia vaikutuksia kansainvälisesti yhteiskuntatasolla positiivisessa mielessä kuin suomalaisten rasismin ja turhautumisen purkaminen täällä missä suomalaiset voi vielä keskustella keskenään.
Paradoksaalista, kun suomalaisia haukutaan joka paikassa, mutta samalla joka paikkaan seurataan ja kuunnellaan ideoita.

Ehkä vastuu on myös ulkomaalaisilla lukijoilla itsellään, koska en minäkään mene toisten valtioiden anonyymeille foorumeille uhriutumaan siitä jos joku siellä haukkuu suomalaisia tai valkoisia, vaikka sitä näkee todella paljon, joka paikassa.
Paradoksaalista on se, että tynnyrin kovimpaa kolisevat kivet keskittävät sen vihansa ja ärtymyksensä ulkomaalaisiin, jotka ovat vain varakkaimpien juoni ja instrumentti köyhdyttää paikalliset asiakkaat. Em. huolimatta nämä kolinaa ja epäjärjestystä aiheuttavat tunteenpurkaukset kohdistetaan ihmisiin, joilla ei ole kuin pelinappulan osa suuressa suunnitelmassa. Ja samaan aikaan näitä raharikkaita palvotaan. Ei oikein loogista, mutta näin on tapahtunut jo pitkään ja rikkaiden hallitse ja hajoita toimii edelleenkin suureen osaan kansalaisia.
Älä ny viitti neekerit itekki sanoo että neekerit on ongelma. Arabit itse sanoo että arabit on ongelma. Kiinalaisetkin sanoo neekereille että vittu ollaan teitä autettu mutta aina vedätte asiat vituiksi.

Kyllä se on tiedossa, että köyhyys aiheuttaa sosioekonomisia ongelmia ja moraaliperiaatteiden rappeutumista selviytymiseksi, mutta kannattaa painua vittuun sen marxismi propagandan kanssa. Kyllä köyhätkin osaa manipuloida. Sen verran hyvin että rikkaiden pitää laittaa jotain vesijärjestelmään jos ei pysy muotissa :D

Rikkaita on kaiken ihonvärisiä eikä tällä ole mitään tekemistä sen kanssa että nationalismia ja etnistä kansallisvaltioo puretaan monien eri ideologioiden toimesta köyhien ja rikkaiden.

Onneksi Suomessa on mahdollisuus luoda automaatioo ettei tarvita mitään mamupakolaisia jostain kehitysmaista kompensoimaan SSRI lääkityksestä, holhoavasta feministisestä misandriaa levittävästä turvattomasta yhteiskunnasta ja korkeista elinkustannuksista johtuvaa ratkaisua olla hankkimatta lapsia.

Kanadassa olisi oikeasti asiat paljon paremmin ilman valtion kannabiskauppoja dekriminalisoiminen ja vapaat markkinat huomattavasti parempi vaihtoehto kuin veronalainen synteettinen pharmapaska. Aivan liian vaarallista laittaa jotain Fidel Castroja pyörittämään kehittyneitä yhteiskuntia kun heti pitää olla tunkemassa propagandaa muualle sen sijaan että hoitaa ne puukottajat vittuun sieltä.
McPanty
Agentti Scully
Viestit: 680
Liittynyt: Ke Kesä 19, 2013 12:05 am

Re: Saksalais­kaupungin tulevaa pormestaria puukotettu - Epäiltynä oma 17v. adoptoitu tytär

Viesti Kirjoittaja McPanty »

Olisi kiva tietää kuinka plajon näihin vaikuttaa nykypäivän BLM yms. narratiivi, jossa tummaihoisia uhriututetaan kaikessa.
Tämäkin tyttö saattanut elää onnellisen lapsuuden adoptioperheessään ja sitten jossain kohtaa elämäänsä altistunut tälle ideologialle. Sitten pikkuhiljaa alkanut iskostumaan päähän, että "Hei! Minähän olen uhri! Minut on vasten tahtoani roudattu valkoisen, kolonialistiperheen lapseksi!"
Confusius
Jack Bauer
Viestit: 925
Liittynyt: Ke Joulu 15, 2021 8:46 pm

Re: Saksalais­kaupungin tulevaa pormestaria puukotettu - Epäiltynä oma 17v. adoptoitu tytär

Viesti Kirjoittaja Confusius »

McPanty kirjoitti: Pe Loka 10, 2025 2:19 pm Olisi kiva tietää kuinka plajon näihin vaikuttaa nykypäivän BLM yms. narratiivi, jossa tummaihoisia uhriututetaan kaikessa.
Tämäkin tyttö saattanut elää onnellisen lapsuuden adoptioperheessään ja sitten jossain kohtaa elämäänsä altistunut tälle ideologialle. Sitten pikkuhiljaa alkanut iskostumaan päähän, että "Hei! Minähän olen uhri! Minut on vasten tahtoani roudattu valkoisen, kolonialistiperheen lapseksi!"
Varmasti on paikalliset s2 oppilaat kuittaillu kafiirien kanssa asumisesta jo pienestä lähtien. Punavihervasemmistolainen hyvesignalointi ja moraaliposeeraaminen samalla kun kaikki tuijottaa telkkarista murhakrimejä jossa sukulaiset murhaa toisiaan rahan ja mustasukkasuuden takia on itsessään jo ihan tarpeeksi motiivina puhumattakaan siitä kuinka paljon hiekkauskonnot mähisee keskenään siellä siviilien hyvinvoinnin kustannuksella. Vähä niinkuin Suomessa paitsi että siellä rangaistaan juridisesti jos arvostaa enemmän ihonväriä kuin uskontoa tai taloudellista asemaa.

Tuskin kukaan ulkomaalainen haluaa kokea kuuluvansa osaksi tälläistä yhteiskuntaa joka koulutetaan vihaamaan omiansa ja suvaitsemaan muita imperialistisien uskontojen ja korporaatiovoittojen takia pois lukien vähämieliset pajeetit sun muut kehitysmaa köyhät.

Toisaalta eikö se ole myös osa feminismiä että potkitaan heikot naiset pois tieltä :lol:
Vastaa Viestiin