http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/ ... /08/936868Opettajalle ehdotonta vankeutta lapsiseksistä
Julkaistu 21.08.2009 13:45 (päivitetty 13:46)
Joutsalainen opettaja on tuomittu vankeuteen lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä. Opettaja käytti alle 16-vuotiasta oppilastaan seksuaalisesti hyväksi yhdessä veljensä kanssa 2000-luvun alkupuolella.
Tyttö on opettajan sukulainen. Asiasta kertoo Keskisuomalainen.
Jyväskylän käräjäoikeus tuomitsi opettajan eilen yhdeksän kuukauden ehdottomaan vankeuteen ja veljen kolmen kuukauden ehdolliseen vankeuteen lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä. Lisäksi opettaja velvoitettiin maksamaan noin 7300 euroa korvauksia ja oikeudenkäyntikuluja.
Keskisuomalaisen mukaan opettaja kiisti syytteen. Hän myönsi olleensa yhdynnässä tytön kanssa vasta, kun tämä oli 16-vuotias. Myös opettajan veli on kiistänyt syytteen. Veljen mukaan hän harrasti seksiä tytön kanssa vasta tämän täytettyä 16 vuotta.
(MTV3)
..oli muute meikäläisen atk-opettaja yläasteella
teki kaks lastakin yhen oppilaansa kanssa mut erosivat sitten myöhemmin. vittu mikä äijä!
Otsikkoa muutettu ehdotonta
-NILS-