josh kirjoitti:josh kirjoitti:Tuli mieleen, että olisko juhlien pitänyt jatkua jossain muualla? Lähtivätkö pojat hakemaan juotavaa lisää, tai katsastamaan uutta mahdollista bilepaikkaa??

Tämä nimittäin voisi selittää skoban löytöpaikan ja sen, miksi kolmas poika ilmoitti, että nyt se KK lähti. Mutta tämä edellyttäisi taas lisää valehtelua, taikka sitten KK olisi ymmärtänyt jotain väärin.. toisaalta nuorisoa on kesäöisin juhlimassa jopa aamuun asti. Olisko ollut muita bileitä tiedossa??
Lisäksi oon miettinyt, olisko KK:lla voinut olla on-off suhde aviossa olevan miehen kanssa?
Aiemmin spekuloin myös tätä suuntausta:
1, Ensimmäinen poika lähtee asunnolleen joka sijaitsee lähellä Likolammenkatua (en nyt saa mieleen kadun nimeä, mutta alkaa K-lla)
2. Hän menee joko kävellen tai skootterilla, mutta joka tapauksessa toinen poika lähtee noin 30 min myöhemmin perästä, joka mielestäni viittaa siihen, että tämä toinen poika olisi Karoliinan skootterin ottanut ja näin ollen suurinpiirtein olisivat osuneet samoihin aikoihin jatkopaikka nro 2. kohdalle.
TAI
2. Toinen poika on voinut lähteä myös pyörällään, mikäli hänellä sellainen on ollut. Tai napannut pihasta jonkun pyörän. Ehkäpä hankkinut autokyydin?
- Haastattelussa pojat sanovat saattaneensa toisiaan ulos, eli onko tällöin puhuttu asunnolle siirtymisen järjestelyistä? Osoitettu skootteria ja keksitty, että totahan vois lainata?
3, Karoliina herää aikanaan unestaan ja kyselee skootterin perään jne. Asunnolle jäänyt poika antaa kävelyohjeet ja kertoo, että asunnon haltija tulee pian, että pitäis poistua.
TAI
3, Karoliina herää unestaan ja kuulee, että kaksi muuta poikaa on lähtenyt ja hänenkin pitäisi poistua, koska asunnonomistaja saapuisi pian. Hän lähtee skootterillaan ajamaan annettujen ohjeiden mukaisesti kohti asuntoa, jossa kaksi pojista jo on.
4. Pojat lupaavat tulla tienvarteen vastaan (tämä siis silminnäkijähavainto kahdesta tummatakkisesta miehestä). Poika, joka jäi yksin, soittaa, että "Nyt se Karoliina lähti."
5. Karoliina tapaa pojat uudelleen, sillä pojat eivät enään kysele Karoliinan perään soittamalla tai viesteillä.
5. Olisiko Karoliina syyttänyt poikia skootterivarkaiksi tai skootterin rikkojiksi? Uhannut soittaa poliisille tai vanhemmilleen ja ilmiantaa teko, jolloin kännissä aitaan ajanut poika saisi korvata teon? Ajokorttikin siirtyisi aikanaan jne.
TAI
5. Olisiko Karoliina syyttänyt yksinjäänyttä poikaa jostain, joka olisi hermostuttanut kaksi muuta poikaa? Syyttä tai aiheellisesti, kukaan tuskin haluaisi seksuaalirikollisen leimaa. Varsinkin jos humalassa jankannut ja jankannut asunnolla tapahtuneen jotain vasten Karoliinan tahtoa, on voinut pojilla maineen menetyksen takia palaa pinna. Varsinkin jos tietävät, ettei poika kykenisi moiseen. Se, että herää sammuksista asunnossa, jossa on kahdestaan pojan kanssa, voi aiheuttaa pelon, että hälle on tehty jotain. Varsinkin kun käsky poistua kämpiltä tulee "töks".