Tara kirjoitti:Jommassa kummassa eilisessä, IL:ssa tai IS:ssa, kerrotaan lasten kertoneen terapiaistunnoista, joita Anneli piti lapsille. Niissä oli kyse jostakin hyvin erikoisesta. Anneli oli mm selittänyt 'Jukan tilannetta' lapsille. Välillä hän olisikin vielä Annelin mukaan vielä elossa, mutta muuttanut pois. Välillä häntä ei olisi ollut koskaan olemassakaan muuten kuin virtuaalisesti.
Tähän kiinnittyi heti huomio. En ole lukenut juttua, mutta Taran viestin pohjalta vahvistuu ensinnäkin usko siihen, että lapset ovat alkaneet kertoa todellisista kauhukokemuksistaan vähä vähältä (yleinen toimintatapa alle kouluikäisillä) ja toiseksi siihen, että AA:lla on ollut todella vakavia mielenterveydellisiä häiriöitä; psykoottisia tiloja, jotka voisi (mielentilatutkimuksen valossa) selittää lähinnä huumeidenkäyttö tai syvä (ritualistinen?) halu romuttaa lasten psyyke.
Toinen juttu: uudet maininnat lasten röntgenkuvilla todennetuista väkivallan merkeistä voivat liittyä niihin Perhekerhon kuvissa näkyviin "rannevammoihin". Kukkia ja sidontaa?