USA: Äidit surmattiin lapset sylissään

Ulkomailla tapahtuneet selvitetyt tai vielä selvittämättömät henkirikokset
neitix
Poliisikoira Rex
Viestit: 257
Liittynyt: La Elo 11, 2007 11:53 pm
Paikkakunta: =)

USA: Äidit surmattiin lapset sylissään

Viesti Kirjoittaja neitix »

"Gina Huntin, 24 ja hänen poikansa Jordanin, 1, sekä Andrea Yarrelin, 24, ja hänen tyttärensä Charliin, 4 kuukautta, murhat kuohuttavat Indianapolisia.

Amerikkalaisten lehtien mukaan naiset löydettiin lapset sylissään kuoliaiksi ammuttuina. Uhreja oli ammuttu useita kertoja kasvoihin ja rintaan.

Murhat tehtiin viikko sitten. Nyt veriteoista on pidätetty neljä miestä. Heitä syytetään murhista ja ryöstöstä sekä ryöstön yrityksestä.

Kaikki pidätetyt ovat kotoisin Indianapolisista."

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200801 ... 9_ul.shtml

Aika vähän tapauksesta tietoa, mutta kuulostaa kyllä aikamoisen julmalta. :(
Minney Magia
Martin Riggs
Viestit: 609
Liittynyt: To Elo 16, 2007 9:33 am
Paikkakunta: Hämeenlinna

Viesti Kirjoittaja Minney Magia »

Voi helvetti, mitä tyyppejä se maailma päällänsä kantaa! :shock:
Kaikki selviää joskus! Jos jokin ei ole selvinnyt,
kysymyksessä ei olekaan loppu.
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2637
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

Hyi kamala mikä uutinen! :x
Avatar
NancyDrew
Christopher Lorenzo
Viestit: 1613
Liittynyt: Ti Elo 10, 2010 8:02 am

Re: Äidit surmattiin lapset sylissään

Viesti Kirjoittaja NancyDrew »

Kuva
Gina Hunt ja poika Jordan.

Kuva
Andrea Yarrell ja tytär Charlii.

Tikulla minua silmään, kun kaivelen täältä vanhoja ja tyngiksi jääneitä viestiketjuja. Iltalehden juttu oli kyllä uutisarvoltaan nolla. :(

Gina Hunt ja Andrea Yarrell olivat olleet läheisiä ystäviä ala-asteelta lähtien. Ginalla oli kolme lasta, joista yksi oli parivuotias Jordan. Andrean tytär Charlii oli neljä kuukautta vanha. Kaikki neljä tulivat ammutuiksi, kun alla olevassa kuvassa oleva herrasmieskopla murtautui heidän taloonsa.

Murtautujat olivat kuulleet, että talossa olisi käteistä rahaa, satoja paunoja marihuanaa ja siellä asuisi pelkästään naisia. Kaksi miehistä jäi odottamaan talon ulkopuolelle, kun toiset kaksi murtautuivat sisään ja löysivät naiset ja heidän lapsensa piiloutuneina sängyn alle.

Toinen miehistä vaati rahoja ja marihuanaa, mutta naiset sanoivat, ettei heiltä löytynyt sellaisia ja anelivat, ettei heitä ammuttaisi. Myöhemmin poliisi löysi talosta ainoastaan useita aseita ja yhden paunan jotain, jonka uskotaan olevan marihuanaa.

Mistään uutisesta en löytänyt vihjausta, että murtautunut mieskopla olisi tuntenut naisia entuudestaan.

Tuomioiksi tuli 245 vuotta, 60 vuotta, 35 vuotta ja 10 vuotta.

Jos tuolta Amerikan ihmemaasta kuuluu jotain ilahduttavaa, niin se on tuomioiden pituus. Siellä ihan oikeasti deletoidaan tuollainen pahin ihmissakka yhteiskunnasta lopullisesti.

Kuva

Kuva
kakkosurpo
Frank Columbo
Viestit: 9023
Liittynyt: Pe Joulu 24, 2010 10:53 pm
Paikkakunta: Jupiter

Re: Äidit surmattiin lapset sylissään

Viesti Kirjoittaja kakkosurpo »

Valitettavasti Jenkkilässä usein noi tuomioluvut eivät toteudu sellaisenaan.
Täytyisi lukea tuomiolauselmat mitä niissä sanotaan. Yli 300 sadan vuoden istuja ei varmasti vapaudu koskaan. 60 vuoden istuja varmaankin voi vapautua, tosi vanhana. Mutta nämä kaksi muuta on asia erikseen. 10 istuja todennäköisesti on jo vapaana, ja 30 istuja tulee vapautumaan melko varmasti seuraavan 10 vuoden kuluessa.
Odota vain, sinäkin kuolet. Ajankohta on vielä hiukan auki, mutta kuolet kuitenkin, ja tyhjyys siellä odottaa. Kukaan ei muista 10 vuoden päästä että olit edes olemassa. Reilu peli kaikille.
Porin

Re: Äidit surmattiin lapset sylissään

Viesti Kirjoittaja Porin »

Jenkkilehtien uutisoinnin mukaan ensimmäinen uhri oli sylissä ollut vauva, jota ammuttiin kasvoihin.
Mukana oli viideskin mies, mutta hän sai "alennetun" tuomion eli 70 vuotta. Syyt siihen olivat ne, että hän auttoi rikoksen selvittämisessä, ja että hänellä on jo aiemmin todettu skitsofrenia.
Destiny
Adrian Monk
Viestit: 2594
Liittynyt: La Huhti 14, 2012 2:11 pm

Re: Äidit surmattiin lapset sylissään

Viesti Kirjoittaja Destiny »

OT:a mutta kiitos, NancyDrewlle siitä, että luet vanhoja ketjuja ja jaksat kaivella niihin mahdollisia lopputuloksia tms. Ikävästi jää moni aloitettu ketju kesken. Avataan uusia, muttei jaksata seurata niitä vanhoja avaamiansa, joten esim. tuomiot, taustat, motiivit jää usein epäselviksi. Jos maailma toimisi kuten haluaisin, jokainen seuraisi aloittamiaan ketjuja loppuun asti, niin ei tarvitse lukea myöhemmin keskeneräisiä juttuja .Tämä vaatii tosin kirjoittelijoilta hieman käsrivällisyyttä, koska tuomioita ei jaella heti, siihen voi mennä vaikka vuosia.
Helvetin kosto kiehuu sydämessäni- Yön kuningatar
Vastaa Viestiin