Tricia Todd

Ulkomailla tapahtuneet selvitetyt tai vielä selvittämättömät henkirikokset
Tähtisade
Neuvoja-Jack
Viestit: 509
Liittynyt: To Heinä 24, 2008 5:37 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Tähtisade »

Vastaan vielä aiempaan itselleni, että Josh taisi tosiaan olla sen naisen luona, joka oli vankilasta vapautunut.

Aiemmin mainitun websleuths.com –foorumin kirjoittelija kaivoi esille tapauksen alkupäiviltä artikkelin josta selvisi mm. tämä:
”She (Trician äiti) says Tricia hadn't seen her ex-husband in months. However, the Todd family says last week he rented a small home in Hobe Sound so that he could see his daughter, Faith.
On se ainakin jännä sattuma, että tämä kaikki tapahtuu juuri silloin, kun eksä on maisemissa.

Trician viimeisissä bloggauksissa ei tosin ole merkkiä mistään kriisistä Stevenin kanssa. Hän kun on hyvin avoimesti kaiken arkaluontoisen tilittänyt, niin luulisi jostain eripurastakin avautuneen. Suhteellisen maanisella tahdilla noita postauksia tuli katoamisiltana – neljä erillistä. Vaikka Steven ei suoranaisesti vastuussa Trician katoamisesta olisi, niin viimeistään tietää, missä mielentilassa Tricia lähti. Mediassa ei ainakaan ole ollut mitään mainintaa tästä. Se antaa tietysti olettaa, että hän olisi lähtenyt ihan normaalissa fiiliksissä.

Yhdessä maininta:
.....He's (Josh) gone.. blare the music and praise dance time... Faith is with her Dad.
Tuon jälkeenhän tuli melkein heti se oletettu Stevenin puhelu. Ei tosin mainitse sanallakaan lapsen sairastamisesta, joten ihan hirveän huolissaan ei ole ollut.

Vapaaehtoiset etsijät ovat olleet taas tänään työssä:
Search For Tricia Williams Todd kirjoitti:**** ATTENTION! IMPORTANT! ****
MCSO has specifically requested that we rework the west side of US-1 from SE Poinciana Lane south to SE Pine Circle. We need to be looking as far off US-1 as you can safely search! We need as many volunteers as possible as quickly as possible! Please see the maps below and let us know if you can help! PLEASE SHARE!
Syskon S
Theo Kojak
Viestit: 1128
Liittynyt: Pe Touko 08, 2015 9:45 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Syskon S »

Minä en koskaan innostu noista hirveän monimutkaisista juonikuvioista. En usko että kovinkaan moni äiti viitsisi syöttää lapselleen jotain, mikä sairastuttaa tämän. Syynä on se, etteivät äidit yleensä halua että lapsi kärsii. Toinen syy on se, että jos lapsi tulisi kovin kipeäksi, äiti voisi itse joutua valvomaan lapsen kanssa hänen kipujensa takia tai oksennuksia siivoten. Kipeän ja kitisevän lapsen seura ei ole herkkua, kuka semmoista haluaa? Eikö se olisi todennäköisempää, että lapsi vaikutti tulevan kipeäksi tai hänellä oli jokin nopeasti ohi mennyt sairaus ja tämä lapsen sairaus aiheutti sen, että Tricia oli liikkeellä öiseen aikaan ja joku vieras ihminen käytti tilaisuutta hyväkseen ja kävi hänen kimppuunsa? Meillä lapselle on välillä noussut illalla kuume, mennyt nenä tukkoon ja/tai hän on yskiä louskuttanut yöllä niin pahasti, että olemme ajatelleet hänen sairastuneen ja olemme päättäneet pitää hänet pois hoidosta ainakin seuraavan päivän. Päivän aikana onkin sitten osoittautunut, että lasta ei enää vaivaakaan mikään, leikkii vaan iloisena kun on saanut ylimääräisen kotipäivän. Lasten kanssa tuokin on mahdollista.

Jos taas ajattelee omaehtoista katoamista, niin äitinä ajattelen, että sairaan lapsen jättäminen olisi erityisen vaikeaa monelle naiselle eli lapsen sairastuminen voisi jopa estää tai siirtää katoamistempun tekemistä.

Jos ex-pariskunnalla oli riitaa, olisi sen luullut näkyneen jollakin tavalla, kun he kävivät yhdessä ensiavussa tai sitten Trician pahana tuulena hänen poiketessa kaupassa. Täällä ehdotettiin, että Tricia olisi saanut hirveän riidan aikaiseksi jonkun ulkopuolisen ihmisen kanssa, mutta minusta niin paha riita ei ole todennäköinen vieraamman ihmisen kanssa, vaikka olisikin inhonnut (jossain vaiheessa) eksäänsä. Veikkaisin ettei Triciaa pidetä yleensä agressiivisena ihmisenä. Kenen vaan hermo voi mennä eksän kanssa ja varsinkin jos tällä on jo toinen nainen...

Minun veikkaukseni kohdistuu tuntemattomaan naisten saalistajaan. Jos ex-miestä ajattelee, niin semmoistakin on välillä sattunut Amerikan maassa, että huoltajuuskiistasta/avioeroriidoista suivaantunut eksä tilaa palkkamurhaajan, mutta tosi harvinaista sellainen on.
Tähtisade
Neuvoja-Jack
Viestit: 509
Liittynyt: To Heinä 24, 2008 5:37 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Tähtisade »

Eipä ole tästäkään tapauksesta yhtään mitään uutta. Martin County Seriff's Office kerran jo päättikin maastoetsinnät, mutta aloitti ne sittemmin uudestaan. Tällä erää etsintää suoritetaan kaiketi vapaaehtoisvoimin. Tosin enemmänkin omatoimisesti kuin ohjatusti.

En usko tietoiseen katoamistemppuun, enkä itsemurhaan. Ehkä eniten siihen, että hän on lähtenyt psykoottisena lähtenyt harhailemaan jonnekin ja on tapahtunut jotain odottamatonta. Tosin on kyllä onnistunut hukkaamaan itsensä hyvin, kun häntä/omaisuuttaan ei ole mittavista etsinnöistä huolimatta löydetty. Tapauksessa on kyllä useita erikoisia sattumia – katsoi tapausta sitten miltä tahansa kantilta.

Täysin ulkopuoliseen kaappaajaan en näillä tiedoilla itse usko. Enkä usko auton palauttamiseen. Se olisi jotenkin täysin tarpeetonta ja tietysti riskialtistakin. Itse lähden siitä, että Tricia on auton pihaan ajanut. Mutta miksi väärään paikkaan? Onko hän ollut poissa tolaltaan? Onko omalla pihalla ollut joku/jotain, eikä hän ole voinut parkkeerata siihen. Tosin... jos se olisi jotain uhkaavaa... miksi nousta autosta? En usko random kaappaajaan kotipihalla, vaan enemmänkin sitten henkilöön, joka on ollut häntä tietoisesti odottamassa.

Jos ex-mies on Trician katoamisen takana, niin melkein olettaisin, että hänellä on ollut apuri.
Tähtisade
Neuvoja-Jack
Viestit: 509
Liittynyt: To Heinä 24, 2008 5:37 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Tähtisade »

http://cbs12.com/news/local/ex-husband- ... her-murder

Ja niinhän siinä kävi, että Steven Williams on vangittu toisen asteen murhasta. Williams on tunnustanut surmanneensa Trician, mutta ruumista ei ole vielä löytynyt. Williams on kertonut, mille alueelle hän dumppasi ruumiin, vaikka ko. asiassa hän ei enää ollut "yhtä yhteistyökykyinen". Etsintöjä on jo aiemmin suoritettu ko. alueella. Tekotapaa ei ole paljastettu.

Motiiviksi on toistaiseksi mainittu suppeasti raha. Tuossa pari päivää sitten luin Trician ystävättären blogia, jossa tämä avoimesti syyllisti Steven Williamsia ja kertoi että Tricialle ja Stevenille oli tulossa huoltajuusoikeudenkäynti. Ystävä epäili itsekin samaa motiivia.

Hieman ihmetyttää, miten voimakkain painotuksin seriffi jankutti siitä, että Steven Williamsilla ei ole osaa tai arpaa tämän katoamisen kanssa. Olisiko voinut olla taktistakin, vai menivätkö aluksi narsistin/psykopaatin/minkä-lie lankaan!? Ainakin valheenpaljastustestin tämä tyyppi läpäisi!? Kertoo riittävästi hänestä. No, lopulta löytyi valvontakamerakuvaa, johon Williams oli tallentunut - ajaessaan Trician autoa. Kieltämättä suhteellisen riskipeliä oli palauttaa se auto kotipihaan.

Steven Williams on sanonut, ettei hänellä ollut apureita. Faith-tytär oli muuten läsnä, kun Williams surmasi ex-vaimonsa Bed & Breakfast -majoituksessa.

Ruumiskoirat eivät siis merkanneet autoa tai B&B:tä? Vai onko tässä tietoisesti välitetty mediaan ihan eri tietoa!?

Liikaa sattumiahan tässä oli: isä tapaa lastaan kuukausien tauon jälkeen juuri ennen tulevaa huoltajuusoikeudenkäyntiä jossain syrjäisessä B&B-majoituksessa, autojen tankkaamiset ja pesut yöaikaan, puhelimen hiljentyminen majoituksessa jne jne jne. Taisipa se tyttöparan sairauskin olla Stevenin keksimää... seuraavana aamuna kun lähdettiin "huvipuistoihin" ja muihin. Varmasti ihan suunnitelmanen surmaretki oli tämä Floridan visiitti.

Ilmeisesti kaikki ne melkein uskomattomat tarinat niistä eläinten tappamisistakin ovat ihan totta. Hyväuskoinen Tricia jäi kaiketi narsistin verkkoon...
Tähtisade
Neuvoja-Jack
Viestit: 509
Liittynyt: To Heinä 24, 2008 5:37 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Tähtisade »

Jatkan vielä yksinpuheluani aiheesta, mikäli jotakuta jossain vaiheessa tämä tapaus vielä kiinnostaa:

* Tutkijat kävivät läpi satoja tunteja turvakameratallenteita (myös yksityisasuntojen) ja lopulta löysivät nauhan, jolla Steven Williams ajaa Trician autoa tämän kotiin. Myöhemmin toisessa kuvassa Williams tallentuu kameraan, kun hän kävelee takaisin B&B-majoitukseensa niiltä seuduilta. Williams oli siis jättänyt lapsen yksin B&B-majoitukseen, jossa hän surmasi Trician.

* Steven Williamsin äitiä kuultiin myös aiemmin. Hän oli kertonut puhelinkeskustelusta (ennen Trician katoamista), jossa Steven Williams oli toistellut kuinka paljon inhoaa ex-vaimoaan. Hän oli myös sanonut: "Tricia can, poof, disappear".

* Tricia Toddin ystävä (blogi: http://theoldbray.livejournal.com ), jolle osa Trician viimeisestä bloggauksesta oli omistettu, uskookin viimeisen, osin kryptisen viestin kertovan tästä kaikesta. Tricia oli ilmeisesti jutellut ex-anoppinsa kanssa, pelännyt henkensä puolesta.

* Motiiviksi mainitaan yhä raha. Williams ei halunnut maksaa elatusmaksuja. Lisäksi hän ei odottanut tulevaa huoltajuusoikeudenkäyntiä, jossa olisi nostettu esille myös perheväkivaltatausta. Williams pelkäsi, että hänen uransa ilmavoimissa olisi ohi. Tästä siis puhuvat läheiset hyvin avoimesti. Media on maininnut toistaiseksi suppeammin sanaharkasta/rahaan liittyvistä kiistoista.

* Tapausta tutkitaan nimikkeellä ”second degree murder”, vaikka tässä selkeästi kyllä on suunnitelmallisuuttakin. Itse uskon myös, että Faith-tytön sairastuminen oli vain osa Steven Williamsin juonta, jotta tämä sai Trician keploteltua yöllä B&B-majoitukseen.

* Williams on nyt myöntänyt ”raivostuneensa” Tricialle, joka oli jäkättänyt shekistä, ”joka oli lähetetty väärälle henkilölle”. Ilmeisesti näitä elatusmaksuja - sitä ei ole täsmennetty. Hän väittää lyöneensä Triciaa päähän jollakin astalolla, Tricia hengitti, kun hän lähti ostamaan bensaa ja Trician ruumis jäi B&B-majoitukseen. Faith-tytär oli samassa huoneistossa äitinsä kanssa. Williams kertoo Trician hengittäneen yhä heikosti, kun hän saapui takaisin. Silti hän lähti hävittämään ruumista.

* Varmaa ei siis ole se, oliko Tricia kuollut, kun Williams heivasi hänet jonnekin maastoon. Williams ei ole yhteistyökykyinen paikan selvittämisessä. Williams pelaa aikaa? Mitä ruumiista paljastuisikaan? No, Trician ruumis on ollut maastossa jo kuukauden, joten eläimet ja helle ovat jo tehneet osin tehtävänsä.
Dr. Reid
Alokas
Viestit: 8
Liittynyt: La Helmi 20, 2016 12:30 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Dr. Reid »

Olen seuraillut tapausta myös, mutta en kovin aktiivisesti. Kiitos päivityksestä, Tähtisade.

Williamsin tarina tuntuu tosiaan muuttuvan jatkuvasti, eikä Toddin maastoonhylkääminenkään uusimpien tietojen mukaan mennyt niinkuin hän väitti. Martin County Sheriff's Officen tutkijat ovat löytäneet maastosta jonkinlaisessa säiliössä haudattuna osittaisia jäänteitä, joiden he epäilevät kuuluvan Toddille.
Partial remains were found late Thursday night at the site where Martin County Sheriff’s Office investigators were searching for the body of missing Hobe Sound woman Tricia Todd, Sheriff William Snyder said.

The remains were found in a wooded area of the Hungryland Preserve where Steven Williams, Todd’s ex-husband, led investigators after accepting a 35-year plea agreement.

The remains were found in a container placed in a hole about 3 feet deep, according to Snyder. The site is west of Hobe Sound, near the Martin and Palm Beach county line.

The remains have not been identified, Snyder said while addressing reporters shortly before 10:30 p.m.
Pidempi juttu osoitteessa http://www.palmbeachpost.com/news/news/ ... -ho/nrTcS/
Syskon S
Theo Kojak
Viestit: 1128
Liittynyt: Pe Touko 08, 2015 9:45 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Syskon S »

Minä ajattelin ettei eksä olisi voinut tehdä tuota, koska ei kukaan voi olla noin pönttö (elämänkumppania tai eksäähän aina ensimmäiseksi epäillään) :? Jos olisi edes palkannut jonkun muun hoitamaan homman, niin että se olisi näyttänyt ryöstöltä tai seksuaalirikokselta, niin olisi ollut edes jotain mahdollisuuksia välttyä syytteiltä. Auton palauttaminen oli iso riski, kun siihen olisi voinut osua joku silminnäkijä paikalle. No, tyhmiähän rikolliset useimmiten ovat...
Tähtisade
Neuvoja-Jack
Viestit: 509
Liittynyt: To Heinä 24, 2008 5:37 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Tähtisade »

Tänä aamuna luinkin pikaisesti uusimpia päivityksiä aiheesta. Steven Williamsin tarinat ovat kieltämättä muuttuneet useampaan otteeseen.

Joo, ruumiin löytöpaikalle tämä sika johdatti tutkijat vain diilin saatuaan:
Williams accepted the plea deal in exchange for disclosing the location of the missing body.

Williams pleaded guilty to second-degree murder in exchange for a 35-year prison sentence, Snyder said at a news conference.

Williams cannot withdraw the 35-year plea and would be subject to a stiffer sentence if investigators determined he was lying, Snyder said.
Lisäksi:
MCSO: Steven Williams appears to have dismembered Tricia Todd, put her remains in container with acid.
Sheriff William Snyder said Friday that most of Tricia Todd's remains have not been found, and it appears she was dismembered by a chainsaw.
Eli ellei Williams maininnut ruumiin hajoamista jouduttavasta haposta ja moottorisahasta :shock:, niin eikö tuossa vaiheessa diili ole jo rauennut? Kuvottavin tapaus aikoihin!!

Verijälkiä on kuulemma löytynyt samalta alueelta kuin ruumiin löytöpaikka, mutta ei B&B-majoituksesta. B&B-majoitusta saati autoa eivät ruumiskoiratkaan koskaan merkanneet. Ainakaan tätä tietoa ei ole julkistettu. Itse surmaaminen on toki voinut olla "veretön", mutta onko Tricia tosiaan kuollut vasta tuolla ruumiin löytöpaikalla? Moottorisahan, "säiliön" ja hapon hankkiminen ei mahdu aikajanalle tai videotallenteisiin... onko Williams siis hankkinut tosiaan kaiken aiemmin ja/tai vienyt jopa jo surmapaikalle? Vai onko hän palannut sinne?

Kieltämättä tyhmän tökerö lavastus kaikkineen. Itse toivoin, että Tricia olisi lähtenyt haahuilemaan yksin jonnekin jossain sekavassa mielentilassa… vaan ei. Oikeastaan kaikki merkithän – taas – ex-puolisoon viittasivat, mutta aloin lopulta sivuuttaa niitä, koska MSCO yritti niin kovaäänisesti pestä aluksi Williamsin käsiä Trician katoamisesta, kun vetosivat mm. valheenpaljastustestin läpäisemiseen jne...

EDIT
Tämän löysin vielä:
http://www.wptv.com/news/region-martin- ... n-jeopardy
"I made a deal with the devil," says prosecutor

Regarding the plea deal, Asst. State Attorney Tom Bakkedahl said Friday that justice is not often times perfect, but sometimes we have to take what we get.

Bakkedahl said if a court determines Williams broke the terms of the plea deal, the case could go to trial.

"This was premeditated murder, and I made a deal with the devil," said Bakkedahl. "I will put this man on a slow bus to death row."

The state attorney said Friday that Williams has been attempting to manipulate law enforcement and attorneys with lies the entire time and has shown no remorse.

"In my opinion, Williams broke the plea deal," said Bakkedahl.
Täysi Purenta
Andy Sipowich NYPD
Viestit: 1479
Liittynyt: Pe Huhti 16, 2010 11:05 am

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Täysi Purenta »

Ruumiskoira merkkaa paikan jossa kalmo on ollut riippumatta siitä onko ruumiista valunut mitään. Koira tarvitsee vain hajumolekyylejä, ei verta tai muuta eritettä paikan ilmaistakseen. Ruumis alkaa hajota heti kuoleman jälkeen, tietysti ensin vain mikrobitasolla ja siitä prosessista jää hajujälki.
Eli mikäili tieto koirien antamasta negatiivituloksesta on paikkaansapitävää, voisi olettaa sen kertomuksen jossa Tricia oli heikosti elossa kun häntä lähdettiin vielään pois olevan totta. Se selittäisi myös verijäljet vasta ruumiin kätköpaikan huudeilla. Olisiko Williams vasta silloin havainnut että "ei hitto, tämähän hengittää vielä" ja hoitanut homman loppuun?

Tyypin on kyllä turha yrittää saada läpi mitään hermostuksissaan tapahtuneen ylilyönnin tapaista selitystä jos nuo tarinat ruumiin hävittämisestä yhtään pitävät kutiaan. Eteenkin jos paikalle on jo etukäteen roudattu välineistöä sitä varten.
Jokienvalloittaja
Agentti Scully
Viestit: 664
Liittynyt: Ti Tammi 19, 2016 3:33 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Jokienvalloittaja »

Eiköhän kloroformit happoon liukene
Tähtisade
Neuvoja-Jack
Viestit: 509
Liittynyt: To Heinä 24, 2008 5:37 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Tähtisade »

Hautakuoppa:

Kuva

Säiliöstä löytyi siis Trician alaruumis. Olettavat, että hänen jäänteitään on lisää jossain muualla:
"We cannot rule out the possibility of (some remains) being somewhere other than this site," Snyder said, "and we've recovered enough that it seems to us that the acid in there should not have obliterated everything that we don't have."
Alueelta on löytynyt myös merkkejä tulen tekemisestä. Epäilevät Williamsin polttaneen siellä vaatteensa. Myös moottorisaha tai muu vastaava ruumiin paloitteluun käytetty työkalu on kateissa. Olettavat myös, että Williams on kaivanut hautakuopan ja tuonut välineistön paikalle aiemmin. Katoamisillan aikajanaan tämä kaikki ei mahdu.
Tiina
Sherlock Holmes
Viestit: 7233
Liittynyt: Ti Touko 01, 2007 6:48 pm
Paikkakunta: Suomessa ollaan.

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Tiina »

Psykopaatti selviää varmaan valheenpaljastus testistä kuin vettä vaan. Eihän sellaisella ole tunteet asiaa sotkemassa. Aika sokeasti poliisi uskonut testituloksiin, kun viattomaksi jo julistivat. :shock:
Destiny
Adrian Monk
Viestit: 2594
Liittynyt: La Huhti 14, 2012 2:11 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Destiny »

Kuva
Tricia Todd, 30

Kuva
Steven Williams, 30
Helvetin kosto kiehuu sydämessäni- Yön kuningatar
Destiny
Adrian Monk
Viestit: 2594
Liittynyt: La Huhti 14, 2012 2:11 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Destiny »

Tähtisade kirjoitti:Tänä aamuna luinkin pikaisesti uusimpia päivityksiä aiheesta. Steven Williamsin tarinat ovat kieltämättä muuttuneet useampaan otteeseen.

Joo, ruumiin löytöpaikalle tämä sika johdatti tutkijat vain diilin saatuaan:
Williams accepted the plea deal in exchange for disclosing the location of the missing body.

Williams pleaded guilty to second-degree murder in exchange for a 35-year prison sentence, Snyder said at a news conference.

Williams cannot withdraw the 35-year plea and would be subject to a stiffer sentence if investigators determined he was lying, Snyder said.
Lisäksi:
MCSO: Steven Williams appears to have dismembered Tricia Todd, put her remains in container with acid.
Sheriff William Snyder said Friday that most of Tricia Todd's remains have not been found, and it appears she was dismembered by a chainsaw.
Eli ellei Williams maininnut ruumiin hajoamista jouduttavasta haposta ja moottorisahasta :shock:, niin eikö tuossa vaiheessa diili ole jo rauennut? Kuvottavin tapaus aikoihin!!

Verijälkiä on kuulemma löytynyt samalta alueelta kuin ruumiin löytöpaikka, mutta ei B&B-majoituksesta. B&B-majoitusta saati autoa eivät ruumiskoiratkaan koskaan merkanneet. Ainakaan tätä tietoa ei ole julkistettu. Itse surmaaminen on toki voinut olla "veretön", mutta onko Tricia tosiaan kuollut vasta tuolla ruumiin löytöpaikalla? Moottorisahan, "säiliön" ja hapon hankkiminen ei mahdu aikajanalle tai videotallenteisiin... onko Williams siis hankkinut tosiaan kaiken aiemmin ja/tai vienyt jopa jo surmapaikalle? Vai onko hän palannut sinne?

Kieltämättä tyhmän tökerö lavastus kaikkineen. Itse toivoin, että Tricia olisi lähtenyt haahuilemaan yksin jonnekin jossain sekavassa mielentilassa… vaan ei. Oikeastaan kaikki merkithän – taas – ex-puolisoon viittasivat, mutta aloin lopulta sivuuttaa niitä, koska MSCO yritti niin kovaäänisesti pestä aluksi Williamsin käsiä Trician katoamisesta, kun vetosivat mm. valheenpaljastustestin läpäisemiseen jne...

EDIT
Tämän löysin vielä:
http://www.wptv.com/news/region-martin- ... n-jeopardy
"I made a deal with the devil," says prosecutor

Regarding the plea deal, Asst. State Attorney Tom Bakkedahl said Friday that justice is not often times perfect, but sometimes we have to take what we get.

Bakkedahl said if a court determines Williams broke the terms of the plea deal, the case could go to trial.

"This was premeditated murder, and I made a deal with the devil," said Bakkedahl. "I will put this man on a slow bus to death row."

The state attorney said Friday that Williams has been attempting to manipulate law enforcement and attorneys with lies the entire time and has shown no remorse.

"In my opinion, Williams broke the plea deal," said Bakkedahl.
Herra tulee tod.näk. istumaan sen 35 vuotta, minkä dilissä neuvotteli. On kuulemma vain heikot madollisuudet, että tehty diili raukeaisi. Sitä on tosin haettu sillä perusteella, että Williams lupasi näyttää ruumiin paikan, mutta ruumiista löytyi vain osa. Toisaalta, jos diiliä toisen asteen murhasta ei olisi tehty ja ruumiinosat löytymättä, olisi Williams päässyt niillä todisteilla tod.näk. tappotuomiolla.

http://cbs12.com/news/local/slim-chance ... r-attorney
Helvetin kosto kiehuu sydämessäni- Yön kuningatar
Tähtisade
Neuvoja-Jack
Viestit: 509
Liittynyt: To Heinä 24, 2008 5:37 pm

Re: Tricia Todd -Nainen katosi mutta auto jäi 26.4.

Viesti Kirjoittaja Tähtisade »

Todennäköisyys Trician jäänteiden löytymiselle olisi voinut olla häviävän pieni ilman tuota diiliä. No, psykopaatti ehti neuvotella itselleen diilin, kun tajusi olevansa kusessa. Kuvottava ihmissaasta!

Nyt he ovat löytäneet paloitteluun käytetyt työkalut, Trician hampaita ja hiuksia.
A detective entering a canal first noticed a tooth on the bank of the waterway. A careful search then yielded eight more teeth.

Also recovered were hair, two battery-powered saws and pliers.

Snyder said they believe Todd died from "manual strangulation” and her dismemberment was done later.
http://www.wptv.com/news/region-martin- ... -todd-case

Tongeilla hän oli seriffin spekulaation mukaan irrottanut uhrin hampaita...

Tämäkin ketju kuuluisi kaiketi jo henkirikosten puolelle.
Vastaa Viestiin