Linjasi nettituttavuuksissa

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Chopper
Perry Mason
Viestit: 3540
Liittynyt: Ke Loka 31, 2007 9:05 am

Re: Linjasi nettituttavuuksissa

Viesti Kirjoittaja Chopper »

Erittäin varovainen ja pidättäytyväinen,parempi antaa itsestään paskempi kuva kuin mitä itseasiassa on (siis minun taktiikka).Muutama huono kokemus mutta onneksi ne hyvät/ihanat/mukavat tuttavuudet korvaavat ne pari huonoa,eivätkä ne ihanuudet ole säikähtäneet nettipersoonaani 8) .
Sinulla on pää, mutta niin on nuppineulallakin !
Valdovas
Axel Foley
Viestit: 2427
Liittynyt: Ke Syys 24, 2008 12:25 pm
Paikkakunta: Paikallinen ryhmä, Orionin haara 4 B 13

Re: Linjasi nettituttavuuksissa

Viesti Kirjoittaja Valdovas »

Chopper kirjoitti:Erittäin varovainen ja pidättäytyväinen,parempi antaa itsestään paskempi kuva kuin mitä itseasiassa on (siis minun taktiikka).Muutama huono kokemus mutta onneksi ne hyvät/ihanat/mukavat tuttavuudet korvaavat ne pari huonoa,eivätkä ne ihanuudet ole säikähtäneet nettipersoonaani 8) .
Hm, ja liittyvätkö nuo nikki- ja avavalintasi jotenkin tuohon ylläolevaan...?? :wink:
Chopper
Perry Mason
Viestit: 3540
Liittynyt: Ke Loka 31, 2007 9:05 am

Re: Linjasi nettituttavuuksissa

Viesti Kirjoittaja Chopper »

^ Ei ;)
Sinulla on pää, mutta niin on nuppineulallakin !
Avatar
Juliet Jones
Axel Foley
Viestit: 2475
Liittynyt: La Elo 23, 2008 10:40 pm
Paikkakunta: Little Stempington

Re: Linjasi nettituttavuuksissa

Viesti Kirjoittaja Juliet Jones »

Erään foorumin kautta olen ystävystynyt muutaman ihmisen kanssa, se porukka pitää yhtä viimeiseen saakka missä tahansa tilanteessa, ja se tosiaan tarkoittaa mitä tahansa tilannetta. Pieniä pakettejakin risteilee osoitteesta toiseen ja tapaamme aina kun on mahdollisuus.

Minfon ihmisistä olen tavannut muutaman, hienoja ihmisiä kaikki tyynni. Tapaisin heistä jokaista mielelläni enemmänkin (wink, wink).

Nettituttujen kanssa täytyisi aina muistaa sellainen asia, että joku voi olla kovin ystävällinen, mukava ja luotettavan oloinen, mutta niin kauan kuin et toista paremmin tunne tai ole koskaan nähnytkään, voi olla parasta pitää henkilökohtaiset asiat itsellänsä. Aina löytyy joku elämäänsä jumittunut, jonka henkilökohtaisen elämäntilanteen mutkat tai mutkattomuus eivät tarjoa riittävästi haastetta, ja siksi sitä pitää hakea toisten asioista. Inhottavinta tuollaisessa persoonassa on pahantahtoinen halu juoruilla.
Mariacka
Alibin Kestotilaaja
Viestit: 5075
Liittynyt: Ma Syys 10, 2007 7:34 pm

Re: Linjasi nettituttavuuksissa

Viesti Kirjoittaja Mariacka »

Juliet Jones kirjoitti:Nettituttujen kanssa täytyisi aina muistaa sellainen asia, että joku voi olla kovin ystävällinen, mukava ja luotettavan oloinen, mutta niin kauan kuin et toista paremmin tunne tai ole koskaan nähnytkään, voi olla parasta pitää henkilökohtaiset asiat itsellänsä. Aina löytyy joku elämäänsä jumittunut, jonka henkilökohtaisen elämäntilanteen mutkat tai mutkattomuus eivät tarjoa riittävästi haastetta, ja siksi sitä pitää hakea toisten asioista. Inhottavinta tuollaisessa persoonassa on pahantahtoinen halu juoruilla.
Jep, tämän allekirjoitan.

En ole tavannut ketään nettituttavaani livenä enkä oikein ole tuntenut sille tarvettakaan (pl tietenkin Facebook jossa tutustuu tuttujen tuttuihin).
MissHolmes
Ben Matlock
Viestit: 8826
Liittynyt: Ti Syys 11, 2007 2:19 pm
Paikkakunta: Etelä-Suomi

Re: Linjasi nettituttavuuksissa

Viesti Kirjoittaja MissHolmes »

'tutustutaan tuttujen tuttuihin' :?: :?: :?:
Ihana ilmaisu, vaikka ymmärrän kyllä mitä tarkoitat, niin minun on pakko sanoa, että itse olen pääsääntöisesti ''palauttanut kadonneita omia tuttujani takaisin elämääni''. :)
Nuotio & Äreät Tiput
Irma Lam
Sabrina Duncan
Viestit: 363
Liittynyt: To Touko 07, 2009 9:06 pm

Re: Linjasi nettituttavuuksissa

Viesti Kirjoittaja Irma Lam »

Huuto.netin kautta on muutamia tullut hakemaan jotain kookasta tavaraa, jota ei ole voinut postitse lähettää. Aina huolehdin, että isäntä on kotosalla. Asiallista porukkaa ovat olleet kaikki. Olen luonteeltani hyvin erakkomainen ja sairastan mm estynyttä persoonallisuushäiriötä, mikä tarkoittaa sosiaalisten tilanteiden pelkoa. En yksinkertaisesti halua tavata ihmisiä. En ole ollut tällainen aina.
Vastaa Viestiin